Левски победи с категоричното 4:0 Ботев Враца в мач от втория кръг на efbet Лига и така „сините“ продължиха оптималното си представяне след началото на сезона под ръководството на Станислав Генчев.

Макар резултатът да е убедителен при първото домакинство на „сините“ през новата кампания, то врачани дадоха сериозен отпор на съперника. Гол на Ботев Враца беше отменен през първото полувреме, но в 41-ата минута Евертон Бала зарадва десетте хиляди фена, заели местата си на „Георги Аспарухов“.

Малко след гола „сините“ имаха претенции за дузпа, но тя не беше отсъдена.

През втората част пък паднаха три гола във вратата на Федерико Бариос. Влезлият като резерва Асими Фадига удвои в 66-ата, а малко след това Джавад Ел-Джемили покачи до 3:0, за да може в края на мача отново Фадига да се разпише и да оформи крайния резултат в срещата. Така, "сините" са лидер в efbet Лига с две победи, шест точки и голова разлика 10:1. Ботев Враца пък има две загуби след старта на новия сезон.

За Левски предстои гостуване на Локомотив Пловдив, след което ще приеме Крумовград.

Преди мача любимецът на "сините" фенове - Уелтън, се появи на "Герена" след трансфера му през зимата в Япония. Той беше награден от мажоритарния собственик на отбора Наско Сираков. "Сините" започнаха много активно срещата и притиснаха максимално съперника, но в началните минути големи опасности пред вратата на Бариос нямаше.

В 11-ата минута Даниел Генов беше изведен вляво и центрира към Браян Переа, а колумбиецът с глава реализира. Проблемът за врачани обаче беше, че при паса към Генов нападателят на отбора беше в засада и попадението не беше зачетено.

Гостите разчитаха на по-прибрани действия и доста агресия, което пречеше на домакините да развият оптимално своите игрови действия.

След 27 минути игра дойде първата сериозна опасност пред врачанската врата. Джавад Ел Джемили изведе отлично Алекс Колев зад отбраната на Ботев Враца. Спринът на Колев беше добър и той задмина Мартин Бачев, след което шутира по диагонала, но Федерико Бариос направи страхотно спасяване с левия си крак.

84 снимки

Десетина преди края на първото полувреме врачани можеха да накажат много лоша грешка в отбраната на Левски, ала не успяха. Цунами допусна много сериозна неточност, след като тръгна да финтира Даниел Генов пред дъгата на наказателното на Левски. Напападателят отне на бразилския защитник и шутира веднага към вратата на Андреев, ала встрани.

"Сините" поведоха в самия край на първото полувреме и натискът през тази част се увенча с успеха за тима на Генчев. Евертъон Бала овладя вляво и влезе навътре, след което отправи силен удар към врачанската врата. След рикошет обаче ударът стана неспасяем за Бариос и столичани дръпнаха напред в резултата - 1:0.

В 44-а минута на двубоя между Левски и Ботев Враца "сините" поискаха дузпа, след като Алекс Колев опита пас, а домакините претендираха, че Мартин Бачев е играл с ръка, като той наистина посегна с ръка към топката и сякаш я отигра. След дълго преразглеждане реферите оставиха играта в София да продължи, оставяйки първоначалното решение.

След близо един час игра на "Герена" левият краен бранител на Левски - Майкон, действа изключително безразсъдно и цинично спрямо Даниил Кондраков. Бразилският защитник срита легналия на земя футболист на Ботев Враца, а бившият играч на Пирин реагира и започна да се бута с опонента. В крайна сметка реферът даде жълти картони и на двамата поради различните провинения.

В 63-ата Мустафа Сангаре се включи отлично и можеше да асистира секунди след появата си на терена. Нападателят центрира отляво към Алекс Колев, който стреля с глава, но Бариос направи спасяване. Последва силен диагонален шут от Майкон, но и той завърши в ъглов удар. Две след това Браян Переа задържа вдясно и намери с пас по земя Чавдар Ивайлов. Халфът на Ботев Враца шутира по земя и не затрудни Андреев, който улови.

startphoto.bg
54 снимки

"Сините" вкараха втори гол в срещата, а герой беше резервата Асими Фадига. Джавад Ел Джемили се впусна отляво и центрира към Мустафа Сангаре. Той беше надигран във въздуха от Меси Биатумусока и той изби назад, само че намери Асими Фадига, който шутира изключително прецизно и силно и не остави шансове на Бариос - 2:0.

Десетина преди края столичани вкараха трети гол във врачанската врата. Бубакар Траоре действа лошо и не изчисти топката пред наказателното си поле, което позволи на Джавад Ел-Джемили да му открадне. Халфът на "сините" стреля през човек силно край него и не остави никакви шансове на Бариос - 3:0.

Алдаир овладя вдясно и видя с успоредно подаване Асими Фадига. Французинът загърби много умело бранител на Ботев Враца и шутира с левия крак край страничната греда на Бариос и колумбиецът нямаше как да се намеси - 4:0.

След второто поредно поражение пък за Ботев Враца следва домакинство на Берое в северозападна България.

FT / ЛЕВСКИ - БОТЕВ ВРАЦА 4:0

1:0 Евертон Бала 41', 2:0 Фадига 66', 3:0 Ел-Джемили 79', 4:0 Фадига 90'

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Резерви: 13. Огнян Владимиров, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 30. Клеман Икена, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 8. Даниил Кондраков, 17. Чавдар Ивайлов, 70. Дилян Георгиев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа (К), 11. Мартин Ачков, 33. Стефан Цонков, 20. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев

Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 32. Мартин Дичев, 24. Мартин Смоленски, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев

Старши треньор: Тодор Янчев