Ботев Враца успя да надвие Хебър с 2:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига, игран на националния стадион "Васил Левски". Хлеб Бухал си вкара автогол в 40-а минута. Браян Переа удвои аванса на своя тим в 45-а минута. До края на мача врачани показаха увереност и стабилност в защита, за да запазят своя аванс непокътнат.

63 снимки

В първите 15 минути положенията пред двата тима почти липсваха, като с неточен удар се отчете единствено Жан Пиер да Силва за гостите.

В 26-а минута гостите получиха приличен шанс. Браян Переа беше намерен в наказателното поле, обърна се и стреля, но ударът премина покрай вратата на Хебър.

Голям шанс дойде в 37-а минута. Първо Мирослав Маринов отправи силен изстрел от дистанция, но Дебърлиев спаси. След ъгловия удар Браян Переа се оказа непокрит в наказателното поле, но гредата спаси домакините.

Три минути по-късно, все пак, врачани взеха аванс. След отнета топка и бърза контраатака на Ботев Враца, Чавдар Ивайлов центрира остро, а Хлеб Бухал си отбеляза автогол след непреценена намеса.

В последната минута на редовното време врачани удвоиха. След ново хубаво подаване на Валбуена към Переа, колумбиецът завърши с едно докосване за 2:0.

В началото на втората част Хебър имаше шанс. Венсан Марсел застана зад пряк свободен удар и стреля мощно, но топката срещна горната греда на вратата на Ботев Враца.

В следващите минути Хебър се активизира и пазарджиклии се отчетоха с два точни удара на резервата Арсенио Валпорт, които обаче се оказа лесна плячка за Краси Костов. Гостите седяха прибрани в тези минути, но беше трудно да се види как играчите на Фулвио Пеа ще измислят нещо.

Хебър - Ботев Враца 0:2

0:1 - Хлеб Бухал (автогол, 40)

0:2 - Браян Переа (45)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 20. Биатумусока Меси, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 19. Браян Переа, 17. Чавдар Михайлов, 88. Йохан Валбуена, 21. Жан Пиер Да Силва;