Серията без поражение в efbet Лига за Ботев Враца набъбна на четири поредни, след като врачани не се дадоха при домакинството си на правещия фурор през този сезон тим на Крумовград. Двата отбора завършиха при резултат 0:0 на „Христо Ботев“ в предпоследен мач от 28-ия кръг от родния футболен шампионат.

Крумовград беше по-дейният отбор в понеделнишкия следобед в северозападна България, но в крайна сметка редица добри прояви от вратаря Федерико Бариос не позволиха на гостите да открият резултата. Лошата новина за Станислав Генчев е, че нападателят – Александър Колев, напусна принудително на почивката, след което се е отправил към врачанската болница поради съмнение за счупена кост в крака.

Точката направи така, че Ботев Враца остава 15-и, но вече е с 19 точки, шест зад 14-ия Локомотив София. Крумовград пък шести с 40 точки.

Ботев Враца  Крумовград

източник: sofascore.com

Крумовград беше по-дейният отбор в първия четвърт час и създаде няколко положения, които бяха отразени от Федерико Бариос. В 15-ата минута Матей Шимич отигра с глава, след като получи от корнер, но Бариос улови. Ботев Враца отговори с диагонален шут на Мирослав Маринов, но и неговият опит отлетя аут.

startphoto.bg
66 снимки

Малко след това Крумовград изпълни пореден корнер в срещата, а Клайдер Машедо се извиси и стреля с глава, но топката профуча край десния страничен стълб на Федерико Бариос. В 32-ата минута домакините стигнаха до шанс за откриване на резултата, след като Браян Мендоса шутира диагонално със сила, но Янко Георгиев боксира в ъглов удар.

В добавеното време на първата част врачани разиграха умело пред наказателното на Крумовград, а Клери Сербер видя вдясно Браян Переа. Той шутира силно, но Али се притече на помощ и го блокира.

На почивката Станислав Генчев извади от игра Алекс Колев и пусна на негово място Октай Юсеин. Нападателят напусна принудително терена, след което е бил пратен към болницата във Враца поради съмнение за счупена кост в крака.

Със старта на второто полувреме Мартин Смоленски нанесе изстрел от въздуха, но топката премина край вратата на Георгиев. В 57-ата пък Мартин Смоленски стреля силно от фал, но топката се спря в бранител на Крумовград. Последва удар от малък ъгъл на Мирослав Маринов, но Янко Георгиев реагира добре и спаси.

В 65-ата Патрик Луан проби отдясно и елиминира Мартин Ачков. Крилото комбинриа с Димитър Тонев, който беше непокрит, и шутира с десния крак, но Федерико Бариос реагира отлично и боксира в ъглов удар. До края на срещата големи опасности пред двете врати нямаше и двата отбора генерираха по една точка за активите си.

Ботев Враца - Крумовград 0:0

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос - 23. Браян Мендоса, 29. Мартин Бачев, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков - 18. Диего Барбоса, 24. Мартин Смоленски - 15. Мирослав Маринов,  8. Клери Сербер, 19. Браян Переа (К) - 14. Марко Мажуга

Резерви: 76. Красимир Костов, 5. Петко Ганев, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 11. Ласана Н'Диайе, 21. Бубакар Траоре, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев, 88. Иван Нешков

Старши треньор: Христо Янев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 17. Патрик Луан, 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов, 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Сантос, 7. Момчил Цветанов

Старши треньор: Станислав Генчев