Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в мач от 29-я кръг на efbet Лига. Дилан Мертенс откри резултата в 39-а минута след страхотен индивидуален рейд, който завърши с топовен удар във вратата на гостите, а през втората част Антонио Перейра успя да оформи крайния резултат с глава. Два гола на Дилан Мертенс бяха отменени поради засада. Пловдивчани бяха по-добрите на терена през почти цялото време и заслужено се поздравиха с успеха. Ботев Пловдив вече е 6-и с актив от 41 точки, докато Ботев Враца остава 15-и с 19 пункта на сметката си.

start-photo.bg
23 снимки

Първите 15 минути Ботев Пловдив владееше повече топката, като нямаше сериозни положения пред някое от двете врати, а се залагаше на сериозна битка в центъра на терена и по-остри и здрави влизания във важни части от игрището.

В 22-а минута дойде първият по-сериозен шанс, когато Мирослав Маринов опита своя късмет от границата на наказателното поле, но Ханкич внимаваше и успя да избие в корнер. Само пет минути по-късно Ехидже Укаки получи страхотен пас и остана очи в очи с Красимир Костов, но стражът на гостите блесна със страхотно спасяване.

В 32-а минута Мохамед Брахими бе намерен по великолепен начин, а седмицата на Ботев Пловдив поведе топката в наказателното поле, след което стреля силно в центъра на вратата, като Красимир Костов не успя да реагира и кълбото влетя в мрежата му. След преглед с ВАР попадението бе отменено поради засада на Брахими.

В 39-а минута топката попадна в Дилан Мертенс, който демонстрира страхотен дрибъл и със самочувствие нахлу в противниковото наказателно поле, като отправи изключително мощен удар с левия крак, който вратарят на Ботев Враца нямаше как да отрази - 1:0.

В края на първата част Ботев Враца имаше шанс да изравни, като Бачев стреля с глава след корнер, но Ханкич спаси. Последва добавка от Мажуга, но отново стражът на Ботев Пловдив демонстрира рефлекса си и съумя да отрази.

В първата минута на добавеното време гостите имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени.

В 58-а минута Мохамед Брахими получи пас по конец от свой съотборник, а седмицата на Ботев отново запази хладнокръвие и успя да плъзне топката покрай Костов, като оплете топката в мрежата, но за втори път неговият гол бе отменен поради засада.

Малко след това Марко Мажуга видя празното пространство на десния фланг и веднага центрира към Клери Сербер, който опита атрактивен удар с глава, но не бе точен и кълбото профуча встрани от левия страничен стълб на Ханкич.

Дилан Мертенс получи на границата на противниковото наказателно поле и отново показа, че има тежък удар от дистанция, но този път Костов внимаваше и успя да спаси, а след това отново се намеси при изстрела на Брахими, за да избие в корнер.

От последвалия ъглов удар Антонио Перейра се измъкна по страхотен начин от Браян Переа, като бе на чиста позиция и нямаше как да сбърка, насочвайки прецизен удар с глава, а Костов не успя да спаси и резултатът бе удвоен - 2:0 за Ботев Пловдив.

В 68-а минута Даниел Генов опита изстрел от пряк свободен удар, но топката профуча над напречната греда. Ботев организира добра контраатака в 90-а минута, при която топката стигна до десния фланг, след като Ивелин Попов достави чудесен пас на Фаустас, но последният не намери целта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Деймс Етоо, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Ботев Враца:  76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 14. Марко Мажуга