ЦСКА 1948 не успя да победи Ботев Враца и двата отбора завършиха 0:0 в мач от 27-ия кръг от efbet Лига. Столичани пропуснаха повечето чисти положения в срещата и със сигурност трябва да съжаляват за пропуснатата възможност, но въпреки това успяха да спрат лошата серия от четири поредни загуби в родния шампионат.

Ботев Враца пък в трети пореден мач не допуска поражение и се е устремил към спасението за новия сезон. ЦСКА 1948 е седми с 38 точки, докато врачани вече са с 18 след 26 изиграни мача.

Ето и най-важните моменти от срещата:

Евгений Сердюк отправи първия удар към вратата на Ботев Враца след само 8 минути игра. Топката бе отнета в центъра на терена от украинеца, напредна през целия терен и реши сам да завърши нападението, но изстрелът му бе блокиран.

В рамките на две минути преди да измине половин час футбол Ботев Враца отправи два изстрела. Първо Мартин Бачев стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, а след това Сербер опита да вкара в близкия ъгъл, но Маринов парира.

Радослав Кирилов смени позицията си на терена и заигра в лявата зона на атаката на ЦСКА 1948. Негов пробив по крилото завърши с центриране в наказателното поле, но Емил Ценов не успя да стреля точно с глава. Зачестиха изстрелите на домакините, но все още няма чисто голово положение в срещата.

В началото на второто полувреме Христо Янев направи смяна в своя състав. Бубакар Траоре не се появи за началото на втората част, а на неговото място започна Даниел Генов. Точно той се намеси чудесно в собственото наказателно поле, за да предотврати ранно попадение във вратата на гостите.

ЦСКА 1948 продължи и след почивката да доминира владението. Проблемът за домакинитеси оставаше вкарването на топката в противниковата наказателно поле. В същото време Ботев Враца се опитва да използва всеки възможен момент за контраатаки. Липсват чистите голови положения в мача.

След 80-а минута Ботев Враца имаше две добри възможности да иткрият резултата. Първо много добре изградена атака на гостите започна с центриране от фланга Клери Сербер успя да спре топката в наказателното поле. Мартин Смоленски стреля от границата на наказателното поле, но ударът мина над вратата. А след това и Даниел Генов отправи изстрел от 25 метра, но до гол отново не се стигна. Добри минути за гостите в мача.

Веднага домакините отговориха. Педриньо опита нестандартен удар от въздуха, но отново липсваше точността в изпълнението.

Най-добрата възможност за отбелязване на гол в мача дойде в началото на допълнителните минути. Чудесно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Антонио Вутов срещна гредата. Останаха сериозни съмнения, че стражът на гостите Федерико Барбоса не бе построил по най-точния начин стената.

Ето и стартовите състави:

ЦСКА 1948: 1 Петър Маринов, 14 Теодор Иванов, 15 Симеон Василев, 21 Емил Ценов, 3 Росен Божинов, 19 Стив Фуртадо, 28 Неделко Пишчевич, 8 Педро Енрике, 7 Талис, 10 Радослав Кирилов (к), 25 Евгений Сердюк

Резерви: 12 Леви Нтумба, 9 Бирсент Карагарен, 16 Виктор Василев, 20 Антонио Вутов, 30 Михаил Цонев, 58 Марто Бойчев, 87 Симеон Димитров, 92 Пиер Нгуинда, 91 Райън Бидунга

Треньор: Николай Панайотов

Ботев Враца34 Федерико Бариос, 10 Спас Георгиев, 29 Мартин Бачев, 27 Меси Биатумусока, 13 Мартин Ачков, 18 Диого Барбоса, 24 Мартин Смоленски, 8 Клери Сербер, 21 Бубакар Траоре, 19 Браян Переа (к), 14 Марко Мажуга

Резерви: 1 Любомир Василев, 76 Красимир Костов, 9 Даниел Генов, 37 Марио Киконда, 15 Мирослав Маринов, 5 Петко Ганев, 77 Стефан Велев, 17 Чавдар Ивайлов, 88 Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Главен съдия на двубоя е Георги Давидов.