Ботев Пловдив се завърна към победите. „Канарчетата” надвиха с 2:1 Ботев Враца у дома в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Маркиньос откри резултата в 12-ата минута, а в началото на втората част Емануел Току изравни. В 78-ата минута Дориан Бабунски се разписа за врачани.

Пловдивчани създадоха куп положения, но Красимир Костов отново се намеси решително при няколко удара на Маркиньос. В края на мача врачани пратиха топката във вратата, но Бабунски беше в засада.

С успеха „канарчетата” събраха 29 точки и излязоха на трето място във временното класиране. Врачани остават на 12-о място с 13 точки.

Антон Узунов
17 снимки

Във 2-ата минута "канарчетата" пратиха топката във вратата. Серджо не пое добре топката, което позволи на Маркиньос да му я отнеме и останал очи в очи на с Краси Костов реализира. Бразилецът обаче се оказа в положение на засада и след намесата на ВАР попадението беше отменено. В 10-ата минута Маркиньос опита удар от далечна дистанция, който излезе в аут.

Добрата игра на домакините даде резултат в 12-ата минута. Тодор Неделев разсече защитата на гостите с чудесен пас и изведе Маркиньос сам срещу Костов. Бразилецът и този път не сбърка - 1:0. Четири минути по-късно шут на Неделев от пряк свободен удар мина покрай вратата.

В 26-ата минута Емануел Току проби отдясно, навлезе навътре и отправи коварен удар от около 15 метра. Красимир Костов обаче се справи и изби. Малко след това и Неделев опита удар от далечна дистанция, но не затрудни Костов.

След половин час игра Неделев проби отдясно, преодоля лесно Сержиньо и пусна успореден пас, но Реда Рабей не успя да засече във вратата. "Канарчета" продължиха да диктуват случващото се на терена. В 33-ата минута Рабей центрира в наказателното поле, където Маркиньос опита задна ножица, но не намери добре топката и я прати в аут.

В 39-ата минута Краси Костов се отличи с добро спасяване. Емануел Току изведе Маркиньос зад отбрана, бразилецът потърси далечния ъгъл, но вратарят на врачани с крак спаси.

В началото на втората част гостите можеше да изравнят. Резервата Дориан Бабунски беше близо до гол, но от няколко метра не успя да се разпише. В 50-ата минута Току проби отдясно, навлезе навътре и със страхотен удат от границата на наказателното поле в далечния ъгъл вкара за 2:0.

В 53-ата минута Бабунски опита да се разпише с удар от границата на наказателното поле, но Аргилашки не се затрудни. Пет минути по-късно пловдивчани бяха близо до трети гол. Маркиньос отново се озова сам срещу Костов и отправи удар под ъгъл, но вратарят се намеси и изби. "Канарчетата" продължиха да са по-активният отбор на терена. В 60-ата минута пробив на Маркиньос отдясно завърши с удар, който рикошира в съперников футболист и излезе в корнер.

Минута по-късно бразилецът засече с глава центриране отляво на Па Конате, но над вратата. В 73-ата минута Костов се отличи с ново спасяване. Николай Минков проби отдясно и центрира. Йоан Бауренски опита да изчисти топката, която попадна в Тодор Неделев. Халфът отправи удар, който вратарят на гостите отрази.

В 78-ата минута врачани се върнаха в мача. Валери Христов с отлично центриране намери Дориан Бабунски в наказателното поле. Нападателят изпревари Супрайен и с удар от движение матира Аргилашки.

В 81-ата минута отново Маркиньос създаде неприятности за Костов. Бразилецът проби на скорост отляво и отправи удар от границата на наказателното поле, който вратарят на гостите изби в корнер. Малко след това удар на Тонев мина покрай вратата. В добавеното време на мача Бабунски отправи силен удар от пряк свободен удар от около 20 метра. Аргилашки не се намеси по най-добре начини и изпусна топката, но Станислав Петков не успя да довкара топката.

В четвъртата минута на продължението Бабунски получи в наказателното поле от Станислав Петков. Нападателят отладя топката и я прати във вратата, но се оказа, че е бил в положение на засада.

Ботев Пд Ботев Вр

Ботев Пд - Ботев Вр 2:1

1:0 Маркиньос (12)

2:0 Емануел Току (50)

2:1 Дориан Бабунски (78)

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос (90 - 15. Джеймс Етоо), 8. Тодор Неделев /к/, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (58 - 23. Димитър Тонев), 24. Кевин Янсон

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 15. Джеймс Етоо, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Иван Василев

Треньор: Азрудин Валентич

Ботев Вр: 76. Красимир Костов /к/, 18. Илия Миланов (46 - 22. Диего Фераресо), 15. Мирослав Маринов (57 - 14. Антон Фасе), 21. Серджо, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 9. Георги Николов (46 - 20. Дориан Бабунски), 23. Иван Митрев (72 - 11. Виктор Василев), 2. Валери Христов, 24. Стефан Гаврилов (86 - 8. Станислав Петков), 77. Мартин Николов

Резерви: 33. Христо Георгиев, 14. Антон Фасе, 11. Виктор Василев, 22. Диего Фераресо, 20. Дориан Бабунски, 28. Красимир Тодоров, 8. Станислав Петков

Треньор: Даниел Моралес

Ж.к. Реда Рабей, Кевин Янсон (Ботев Пд); Мирослав Маринов (Ботев Враца)

Съдия: Мустафа Шефкет

Стадион: база Коматево