Ботев Враца победи Спартак Плевен като гост и развали представянето на новака в Б група пред собствената му публика.

Врачани биха с 2:1, като изпуснаха 4-5 чисти положения за гол във вратата на домакините, а веднъж реферът от Плевен не даде дузпа за нарушение срещу Валдемар Стоянов.

Плевенчани победиха ЦСКА в контрола, с което загатнаха за добрата си моментна форма. В проверката днес обаче врачани бяха отборът, който доминираше на терена.

Ботев започна надъхано третата контрола от подготовката си и до 30-ата минута вече водеше уверено след попадения на Валдемар Стоянов (15) и Ангел Русев (29).

В 40-ата минута след пряк свободен удар Спартак Плевен намали резултата на 1:2.

След почивката врачани хванаха на контри домакините, но пропуснаха няколко изгодни положения. По веднъж сами срещу вратаря на плевенчани бяха изведени Дилян димитров и Валдемар Стоянов, но те пропуснаха, а веднъж и съдията спести да отсъди дузпа за врачани.

В този мач за Ботев Враца играха: Веселин Цветковски /к/, Георги Мечечиев, Георги Иванов, Раиф Мурадов, Георги Георгиев, Милен Василев, Дилян Димитров, Деян Борисов, Цветан Версанов, Ангел Русев и Валдемар Стоянов /след почивката в игра влязоха още: Георги Василев, Никола Мицански, Николай Велков, Любослав Петров и Камен Каменов/.

С група от 17 души, двама от които вратари, врачани заминаха за Банско, където ще са на подготвителен лагер до края на месеца. Следващата проверка на Ботев е на 22 юли /сряда/ срещу Беласица /Петрич/.

Старши-треньорът на врачани Атанас Джамбазки спази обещанието си и след контролата в Мездра освободи четирима футболисти: Антонио Илиев, Любомир Христов, Митко Красимиров и Любомир Деспотов.