Отборът на Пирин Благоевград победи с 2:1 Ботев във Враца в мач от 22-ия кръг в efbet Лига. Данило Полонский вкара дебютен гол за "орлетата", а и в кариерата си, за да даде аванс на гостите. Малко преди края на първата част обаче Аймен Суда от състава на Пирин бе изгонен след втори жълт и червен картон.

През второто полувреме изненадващо Юго Комано удвои аванса на гостите, въпреки ранния натиск на врачани. Все пак за тима на Христо Янев Ласана Н'Диайе се разписа и намали изоставането, но чак в 89-ата минута. Силите на домакините не стигнаха за нещо повече и загубиха у дома.

Пирин грабна трите точки и вече има актив от 19 на 14-ото място в шампионата. Ботев Враца остава с шест пункта по-малко и позиция зад днешния си съперник.

Ботев Враца - Пирин Благоевград

източник: Sofascore

Първият точен удар дойде в 9-ата минута и бе към вратата на Бариос. Суда стреля от дистанция, но шутът му не затрудни противниковия страж.

В 13-ата минута Мартин Ачков стреля след корнер, изпълнен на близката греда. Той обаче не успя да нацели добре топката от трудна позиция и не притесни Максим Ковальов.

Пет минути след това Пирин се впусна в бърза контраатака. Иван Тасев подаде към Данило Полонски в наказателното, а той стреля по земя, но ударът му не бе точен. Аймен Суда бе сам на далечната греда и определено не остана доволен, че не получи.

В 29-ата минута гостите изпълниха късо ъглов удар, а Аймен Суда центрира впоследствие отдясно. Данило Полонски бе свободен и директно стреля, пращайки топката в мрежата на врачани.

"Орлетата" бяха близо до втори гол в 37-ата минута при удар на Андрей Йорданов. Бариос обаче успя да стигне до топката и я изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна и до нов удар от Йорданов, който обаче бе доста неточен.

start-photo.bg
64 снимки

В 39-ата минута Пирин отново бе близо до втори гол в мача. Федерико Бариос успя да спаси удар на Полонский, а след това при добавката Иван Тасев направи фрапантен пропуск, нацелвайки гредата от близка дистанция.

Само три минути след това обаче "орлетата" останаха с човек по-малко. Аймен Суда закъсня с влизането си в центъра и извърши нарушение, което му докара втори жълт и червен картон.

В добавеното време на първата част Едуардо Кунде напредна добре и нахлу в наказателното поле на Пирин. Той шутира между няколко футболиста в бяло, но липсваше сила в изпълнението му, което направи задачата на Максим Ковальов да улови още по-лесна

Нормално Ботев Враца натисна още със старта на второто полувреме. В 49-ата минута Стефан Велев стреля от въздуха. Изпълнението му извън наказателното поле обаче прелетя встрани от вратата.

Три минути след това Стефан Велев шутира, а Максим Ковальов успя да избие. Топката обаче стигна до свободния Браян Переа, който също стреля, а стражът на "орлетата" белсна с двойно спасяване.

В 68-ата минута Арно Лузайадио получи отдясно и демонстрира отлична скорост, справяйки се с Едуардо Кунде по фланга. Той прати пас по земя към нахлуващия Юго Комано, който с директен шут преодоля Федерико Бариос и удвои аванса на "орлетата".

Две минути след това влезлия от скамейката Клери Сербер се справи отдясно, дори след като бе съборен. Той проби и прати пас към Браян Переа на далечната греда, където обаче съотборникът му се размина с топката.

В 76-ата минута Даниел Генов се озова на земята в наказателното на Пирин Благоевград. Контакт имаше при шпагата на Андрей Йорданов, но футболистът на Ботев Враца се сгромоляса чак след две допълнителни крачки. Главният съдия Кристиян Колев прецени, че това не е дузпа, дори след като бе извикан от ВАР на монитора край тъчлинията.

Три минути преди края на редовното време Даниел Генов опита късмета си с изстрел извън наказателното поле на Пирин. Шутът му обаче бе спасен от Максим Ковальов. Последва корнер, при който отново стражът на "орлетата" стигна до топката първи.

В 89-ата минута Мирослав Маринов отне топката и намери Ласана Н'диайе, който шутира мощно с левия си крак от границата на пеналтерията. Неговото изпълнение попадна в горния десен ъгъл на вратата и се оказа неспасяемо за Максим Ковальов.

FT | БОТЕВ ВРАЦА - ПИРИН 1:2

0:1 Данило Полонский 29'

0:2 Юго Комано 68'

1:2 Ласана Н'Диайе 89'

Съставите на двата отбора:

Ботев Враца:  34 Федерико Бариос, 7 Илкер Будинов, 10 Спас Георгиев, 13 Мартин Ачков, 14 Марко Мажуга, 18 Диого Барбоса, 19 Браян Переа, 20 Мартин Христов, 21 Бубакар Траоре, 28 Едуардо Кунде, 77 Стефан Велев

Резерви: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 29. Мартин Бачев, 17. Чавдар Ивайлов, 37. Марио Киконда, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов, 11. Ласана Н'диайе, 8. Клери Сербер

Старши треньор: Христо Янев

Пирин: 12 Максим Ковальов, 7 Асен Дончев, 5 Николай Бодуров, 38 Александър Дюлгеров, 6 Андрей Йорданов, 4 Айуб Абу, 83 Христо Попадийн, 11 Иван Тасев, 10 Аймен Суда, 19 Юго Комано, 14 Данило Полонский

Резерви: 1. Марио Кирев, 18. Арно Лузайадио, 8. Лазар Боянов, 13. Евгени Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов, 9. Станислав Костов, 27. Георги Върбанов, 16. Мартин Георгиев, 20. Брайън Есало