Отборите на Берое и Ботев Враца направиха драмтично 2:2 в първи мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Аванс за домакините даде капитана в днешния ден Жори Говеа в 17-ата минута. Други попадения през първата част нямаше.

През второто полувреме Браян Переа изравни, а Джани Политино отново изведе напред заралии. Все пак дълбоко в продълженията врачани стигнаха до точката след гол на Даниел Генов. Това сложи и край на лошата серия от шест поредни загуби - две от миналата година и четири от началото на пролетния дял

С точката Берое остава 11-и с 29 пункта. Ботев Враца пък е предпоследен в класирането с актив от 14 пункта.

Lap.bg
21 снимки

В 10-ата минута Мартин Ачков стреля от трудна позиция, след като защитник на Берое изби с глава центриране в наказателното поле на заралии. Изстрелът на Ачков обаче мина встрани от целта.

Седем минути след това Жорди Говеа комбинира със Франсиско Сагарди и навлезе в наказателното поле на Ботев Враца. Капитанът на заралии шутира, а стражът на гостите не се справи убедително и изпусна топката, която влезе във вратата му.

В 25-ата минута Себастиян Вия показа техника, справяйки се с двама противникови играча, след което шутира с левия крак опасно. Все пак изпълнението му мина встрани до вратата.

Десет минути по-късно Хуан Соломони опита удар почти от централната линия, който прелетя далеч от вратата на Ботев Враца. До ситуацията се стигна след пореден корнер за Берое.

Клери Сербер получи в наказателното поле на домакините. Той овладя и шутира с десния крак, но неговото изпълнение бе блокирано от защитник. Последва първи корнер за възпитаниците на Христо Янев, центрирането обаче бе доста разочароващо.

В 49-ата минута Себастиян Вия напредна добре с топката в крака и стреля точно. Изпълнението му обаче не затрудни Федерико Бариос, който улови.

Шест минути след това Берое можеше да вкара втори гол, след като Вия проби отдясно и пусна остър пас към включилия се в пеналтерията Сагардия. Вторият шутира, но топката срещна левия страничен стълб на вратата и излезе.

В 60-ата минута гостите изравниха. Браян Переа се извиси над всички в пеналтерията на Берое, за да засече центриране от корнер на Мартин Смоленски. Така той прати топката във вратата, за да изравни.

В 73-ата минута Себастиян Вия бе изведен и остана очи в очи с Федерико Бариос. Звездата на Берое реши да не завършва сам, а намери свой съотборник, който бе свободен и с лекота прати топката в мрежата на врачани. Беше вдигнат флаг за засада срещу бившия футболист на Бока Хуниорс. ВАР прегледа ситуацията и в крайна сметка сигнализира, че Вия е бил в редовна позиция и така попадението на Джани Политино бе признато.

Пет минути преди края на редовното време Ласана Н'диайде получи в наказателното, успя да се обърне и стреля. Неговото изпълнение обаче бе блокирано и мина встрани.

В продълженията на срещата Браян Переа отклони с глава, а в наказателното поле на Берое настъпи истински хаос. Там Ласана Н'диайе бе оставен сам и стреля, а последен топката добута Даниел Генов за 2:2.

FT / Берое - Ботев Враца 2:2

1:0 Жорди Говеа 17'

1:1 Браян Переа 60'

2:1 Джани Политино 73'

2:2 Даниел Генов 90+3'

Съставите на двата отбора:

Берое: 1 Артур Да Мота - ВРАТАР 4 Франко Рамос 5 Лучиано Скуадроне 6 Джорди Говеа Мерлин - КАПИТАН 9 Франциско Сагардия 11 Уерик Каетано 18 Хуан Пабло Саломони 20 Карлос Пахаме 19 Карлос Алгара 21 Дамян Йорданов 22 Себастиян Вия

Ботев Враца: 34 Федерико Рубио - ВРАТАР 24 Мартин Смоленски 14 Марко Мажуга 8 Клери Сербер 28 Едуардо Кунде 18 Диого Барбоса 21 Бубакар Траоре 19 Браян Переа 23 Браян Мендоса - КАПИТАН 20 Мартин Христов 13 Мартин Ачков