Ботев Враца завърши наравно 2:2 срещу Арарат-Армения в последната си контрола в Кипър. През първото полувреме играчите на Христо Янев направиха силен мач и вкараха две попадения чрез Бубакар Траоре и Браян Переа. След почивката треньорът на врачани даде шанс в игра да влязат всички футболисти, които нямат здравословни проблеми, а арменците стигнаха до хикса.

До почивката Ботев вкара два гола във вратата на арменския тим. Първо се разписа Бубакар Траоре, който засече успореден пас на Илкер Будинов. След това Траоре записа и асистенция. Врачани направиха изключително бърза контраатака, която започна от Диого Барбоса, който пусна към Траоре отляво, той подаде към Браян Переа и колумбиецът реализира за 2:0.

На почивката Христо Янев направи доста промени в състава. На терена се появи и Ласана Н'Диайе, който направи неофициален дебют със зелената фланелка. Арменците стигнаха до гол през втората част и намалиха на 1:2.

Арарат успя да изравни в момент, в който Ботев беше с човек по-малко на терена. Мирослав Маринов получи тежък удар и дълго време му се оказваше лекарска помощ, която продължи и извън терена. Така футболистите на Арарат направиха бърза контраатака и успяха да изравнят, а Маринов бе заменен принудително от Митко Панов.