Отборът на Ботев Враца записа забележителен обрат над Черноморец Балчик в първи мач от 19-ия кръг на Втора лига. Домакините се наложиха с 3:2, въпреки че в един момент изоставаха в резултата с 0:2.

Двубоят на стадиона във Враца се изигра при изключително тежки условия, като в един момент дори бе под въпрос заради сериозната мъгла.

Гостите изненадващо поведоха с два гола на Александър Попов. Той откри резултата още в 10-ата минута, а в 37-ата увеличи преднината на своите.

В продължението на първата част обаче, футболистите на Сашо Ангелов съумяха да намалят пасива си след гол на Иван Колев.

През второто полувреме наставникът на домакините направи три офанзивни смени, които се оказаха решаващи за крайния резултат. Петър Атанасов изравни за 2:2 в 77-ата минута, а трите точки за Ботев осигури Янаки Смирнов малко преди края.

Ботев Враца е лидер в подреждането с актив от 41 точки, три повече от Царско село, който е с мач по-малко. Черноморец Балчик е в средата на таблицата – 9 място и 24 точки.