Царско село и Монтана направиха 1:1 в дербито на 26-ия кръг във Втора лига и заплетоха много  битката за директната промоция и баражните позиции.

Царско село е лидер с 54 точки, а Монтана остана четвърти с 47.

Същевременно Ботев Враца разби като гост Ботев Гълъбово с 4:0 и се върна на второто място с 52 точки. Локо Сф е трети с 51. За врачани точни бяха Спас Георгиев в 15-ата, Петър Атанасов на два пъти в 18-ата и 40-ата минута  преди почивката. Още едно попадение падна в тяхна полза в 55-ата, дело пак на Спас Георгиев.

След равностойното начало Монтана стигна до първата изгодна ситуация в мача в 17-ата минута. Тогава след центриране Стефан Цонков се добра до топката и я изпрати в напречната греда на вратата на домакините.

Най-добрата ситуация за Царско село възникна след корнер в 33-ата, когато Хашев скочи най-високо, но ударът му бе блокиран.

В 37-ата минута не бе зачетен гол на Монтана заради засада. Коконов стреля в напречната греда, топката се отби и попадна у Сергей Георгиев, който довкара топката във вратата на Царско село. Страничният съдия обаче развя флага за засада в тънката ситуация.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме, създадоха някои опасности, но до чиста голова възможност не се стигна, поне в началните минути.

В 59-ата минута вратарят на Монтана Ивайло Василев увисна при корнер, топката попадна у Георги Минчев, който тблизо реализира за „царете” – 1:0.

В 69-ата минута вратарят на Царско село Филип Димитров отрази много опасен удар от фаул на Тони Тасев.

Монтанци се настаниха трайно пред вратата на Царско село, тъй като загубата на практика почти ги вадеше от играта за баражите.

И след поредното меле резервата Атанас Илиев отблизо успя да изравни резултата – 1:1.

Атанас Илиев бе съвсем близо и до пълния обрат в 87-ата минута, когато негов удар с глава отблизо изпрати топката на сантиметри от левия стълб.

В 89-ата минута Светослав Диков бе препънат в пеналта на Монтана, но реферът Железов не посмя да отсъди дузпа.

В добавено време Георги Хашев от Царско село получи втори жълт картон за бавене на играта и беше изгонен.

Мачът приключи 1:1, а жегата на върха във Втора лига е не по-малка от априлските горещини в страната.

ЦАРСКО СЕЛО – МОНТАНА 1:1

1:0 Георги Минчев 59, 1:1 Атанас Илиев 81

ЦАРСКО СЕЛО:  Филип Димитров, Марио Петков,  Тейнур Марем, Димитър Руйчев,  Георги Хашев, Димитър Петков, Антонио Георгиев,  Георги Минчев, Павел Петков, Божидар Кацаров, Светослав Диков /Резерви: Павел Здравков, Мартин Димов, Китан  Василев, Георги Коруджиев, Галин Минков, Георги Нетов,  Георги Радев/ Старши треньор: Веселин Великов

МОНТАНА: Ивайло Василев, Иван Михов, Стефан Цонков, Кристиан Димитров, Владимир Айтов,  Саргис Шахинян, Тони Тасев, Сергей Георгиев,  Борислав Балджийски, Иван Коконов /Резерви: Марин Орлинов, Атанас Илиев,  Йордан Йорданов, Тодор Георгиев, Сава Савов, Айкут Рамадан, Александър Манолов/ Старши треньор -  Ферарио Спасов

СЪДИЯ: Валентин Железов