С 1:0 Ботев Враца свали Царско село от върха във Втора лига, където тимът от Околовръстното шосе на столицата се намираше след осмия кръг.

С 20 точки врачани изпревариха за първото място и Локомотив Сф /19 т./, който бе заел временно върха след победата си с 4:1 над Несебър в неделя. Царско село пък остана на третата позиция с 18 пункта.

Това бе първата загуба за „царете“ във Втора лига този сезон и общо в 18 срещи, включително и миналия /от 18 март 2017 г. последната им загуба - с 1:2 като гости на Несебър/.

Мачът от деветия кръг предложи много малко футболни достойнства. Двата отбора заложиха на изключително много физически сблъсъци, чести груби влизания и много нерви. Реферът Драгомир Драганов се наложи да оцвети в жълто по-голямата част от играчите и от двата отбора.

И двата тима силно желаеха победата, като се опитваха да достигнат до нея по идентичен начин – с груба сила. Положенията за гол обаче бяха твърде малко.

В 73-ата минута след изпълнение на корнер здравенякът Кристиян Григоров скочи най-високо и с глава забоде топката във вратата на Царско село за 1:0.

В 84-ата минута резервата на Царско село Божидар Кацаров отново с глава бе на път да изравни, но умела намеса на преотстъпения от Левски вратар Николай Кръстев запази трите точки за Ботев Враца..

БОТЕВ ВР – ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 Кристиян Григоров 73

БОТЕВ ВР: 33 Николай Кръстев, 16 Атанас Фиданин, 11 Борислав Борисов, 6 Даниел Гаджев, 20 Емил Стоев /89-Деян Иванов/, 19 Ивайло Михайлов, 4 Иво Харизанов, 5 Кристиян Григоров, 14 Петър Альошев, 17 Спас Георгиев, 9 Тодор Чаворски /71-Янаки Смирнов/ /Резерви: 1 Христо Митов, 18 Атанас Кабов, 13 Атанас Димитров, 15 Деян Иванов, 7 Александър Александров, 21 Илия Карапетров, 10 Янаки Петров/ Старши треньор – Сашо Ангелов

ЦАРСКО СЕЛО: 12 Филип Димитров, 19 Марио Петков, 3 Мартин Димов /83-Георги Минчев/, 10 Георги Хашев, 4 Аспарух Смилков, 17 Реян Даскалов, 16 Димитър Петков /78-Божидар Кацаров/, 15 Янис Карабельов, 5 Светослав Диков, 6 Георги Коруджиев /65-Сайлас Окечуко/, 8 Павел Петков /Резерви: 1 Павел Здравков, 7 Красимир Илиев, 11 Салас Окечуко, 2 Георги Радев, 18 Георги Минчев, 9 Галин Минков, 14 Божидар Кацаров/ Старши треньор – Никола Спасов

СЪДИЯ: Драгомир Драганов

СТАДИОН: „Христо Ботев“