Ботев Враца и Локо Сф извъртяха нулево реми в мач от осмия кръг на Втора лига, игран пред 1500 зрители на ст. „Христо Ботев“. Срещата бе оспорвана, с лек превес на домакините, но нито един от двата отбора не стигна до гол.

Любопитно е, че това е третото поред шампионатно нулево реми за локомотивци след няколкото резултатни двубоя за железничарите в началото.

Мачът започна с добър удар към вратата на Локомотив и чудесен плонж на вратаря Любенов, избил топката в корнер в 6-ата минута.

Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Димитър Георгиев в 9-ата, като топката профуча на сантиметри от десния стълб.

Отново Георгиев затрудни вратаря на домакините в 16-ата минута, а врачани за малко не стигнаха до гол в 37-ата. Полувремето завърши с опасност пред вратата на Ботев, когато Яначков спаси силен удар отдалеч на Христов.

Втората част стартира със силен натиск на Ботев, но домакините стигнаха само до няколко удара над вратата.

След 65-ата минута играта стана двуостра, като и Локомотив, макар и по-рядко, стигаше до напрежение пред вратата на своя съперник.

Въпреки това, по-опасните и напористи атаки бяха тези на Ботев, като се стигна и до опасни разбърквания пред вратата на гостите.

Двата отбора напъваха до последния сигнал, но не успяха да променят статуквото в мъжкия сблъсък – 0:0.

БОТЕВ ВР – ЛОКО СФ 0:0

БОТЕВ: Яначков, Сандев, Димов, Пенев, Годжев, Илиев , Цветков, Цветанов, Петков /75-Гавазов/, Василев /49-Чаворски/, В. Иванов. Старши треньор – Бойко Величков

ЛОКО СФ: Любенов, Хадзилиадис, Виячки, Горанов, Пидев, Ризов /81-Ангелов/, Бузукис, Пеев, Христов /90-Комитски/, Мисяк, Георгиев /89-Бонев/. Старши треньор – Ангел Колев

СТАДИОН: „Христо Ботев“ - 1500 зрители

СЪДИЯ: Николай Йорданов