Ботев Враца победи с 4:2 ЦСКА 1948 в контролна среща, която се игра в Симитли. Елитният тим реши всичко още през първото полувреме, когато реализира три безответни гола.

Валери Домовчийски откри в шестата минута от дузпа, а след половин час игра Петър Атанасов покачи на 2:0. Пет минути преди почивката Андреас Васев покачи на 3:0. През второто полувреме столичният тим опита да промени нещо и в 64-тата минута Чавдар Ивайлов намали на 1:3.

Ботев обаче бързо възстанови аванса си с нов гол от дузпа. Точен в 70-ата минута бе Даниел Генов. Крайното 2:4 бе оформено от Андон Гущеров в 84-ата минута.

Отборът на врачани се прибира от лагера в Банско и подновява занимания във вторник. В тима очакват още 2-3 нови попълнения.