В отсъствието на трима основни футболисти ОФК Локомотив Мездра победи като домакин Ботев Враца 2 в среща от 16-ия, предпоследен есенен кръг на първенството в Северозападната Трета лига. Единственото попадение в мача отбеляза Владимир Найденов в средата на първото полувреме. Благодарение на този успех, седми от началото на кампанията „железничарите“ нанесоха трето поражение на врачани и се изкачиха на девето място във временното класиране.

Двубоят като цяло бе равностоен, без кой знае какви чисти голови положения пред двете врати. След четвърт час игра нападателят на гостите Ремзи Неджип стреля със странична ножица на сантиметри покрай десния страничен стълб. В ответната атака капитанът на домакините Валдемар Стоянов отправи коварен удар от средна дистанция, но вратарят „червените“ Христо Георгиев внимаваше и улови.

Така се стигна до 19-ата минута, когато Лионел Матадос центрира от корнер отдясно и при последвалото разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Влади Найденов, който от непосредствена близост се разписа за 1:0.

Малко преди почивката Матадос се опита да прехвърли хитро стража на гостите с параболичен удар от фланга, но топката „кацна“ над напречната греда.

В последната минута на първата част главният рефер Михаел Петров от Велико Търново вдигна малко пресилен втори жълт, респективно червен картон, на юношата Паоло Петков (с добри изяви до този момент) и „черно-белите“ останаха с човек по-малко на терена.

През второто полувреме врачани се настаниха трайно в половината на локомотивци, но така и не успяха да стигнат поне до изравняване на резултата. В тези минути пролича тактическата зрялост на домакините в дефанзивен план, решителни намеси в няколкото по-критични ситуации имаше и вратарят Ивайло Сайков.

Най-сериозната възможност за гостите се откри в 80-ата мин., когато току-що влезлият в игра Борислав Боянов стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле в напречната греда. В самия край на мача Неджип изпробва рефлекса на Сайков, който обаче парира удара му.

ОФК Локомотив игра в състав: Ивайло Сайков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Владимир Найденов (75 мин. Никола Цолов), Николай Генов (5 мин. Методи Янков), Паоло Петков, Светослав Валериев, Милен Василев, Валдемар Стоянов (кап.) и Лионел Матадос; ст. треньор - Николай Нинов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Севлиево - Първа атомна Козлодуй 3:3, Локомотив 1927 Дряново - Левски 2020 Лом 1:3, ОФК Бдин 1923 Видин - ОФК Трявна 1:0, Пещера Галата - Дреновец 2:2, Спартак Плевен - Левски 2007 (Левски) 1:2, Етър ВТ II Велико Търново - Академик Свищов 3:0 (2:0), Вихър Славяново - Павликени 1:1 и Янтра Полски Тръмбеш - Партизан Червен бряг 0:2.

Начело в класирането продължава да е новакът Левски 2020 Лом с 36 точки и два мача по-малко. Второ-трето място делят Севлиево и ОФК Спартак Плевен с по 31 т., като севлиевци имат мач по-малко.

ОФК Локомотив (Мездра) е на девета позиция с 23 точки и голова разлика 24:20 - актив, натрупан след 7 победи, 2 равенства и 7 загуби.

В последния есен кръг мездренските „железничари“ гостуват на шестия Партизан (Червен бряг). Двубоят по програма е на 29 ноември, неделя, от 14:30 часа.