Треньорът и вратарят на Славия – Златомир Загорчич и Георги Петков – потърсиха обяснение от съдийската бригада, начело с Георги Давидов, след последния съдийски сигнал на мача с Ботев Пловдив (0:1).

Както е известно, в последните минути на двубоя Емануеле Джерия бе изгонен с директен червен картон. Всичко се случи след сблъсък между италианеца и Антонио Вутов. Стражът излезе извън пеналта, за да блокира полузащитника на домакините, който се откъсна срещу него. Вутов чукна леко топката, а след това последва сблъсък между двамата играчи. Съдията Георги Давидов вдигна червен картон на Джерия и така се наложи бързо в игра да се появи опитният Петков.

Иначе единственият гол срещу Славия отбеляза Антонио Вутов, който бе точен в 10-ата минута.