Ботев Враца надви по категоричен начин с 2:0 гостуващия в Монтана Етър Велико Търново в последния съботен мач на петия кръг в Първа лига. Големият герой за врачани бе Петър Атанасов, който вкара и двата гола – първият в 27-ата, а вторият в 65-ата минута. С двете си попадения офанзивният футболист на Ботев Врацасе застана на първо място по отбелязани попадения (5), като остави зад себе си Мауридес от ЦСКА. Победата е втора поредна за хората на Сашо Ангелов, които в предния кръг надвиха Септември в София. С победата си врачани заеха деветото място в Първа лига с шест пункта, докато Етър остава 12-и с 4 точки.

Мачът можехте да гледате на живо от 21:00 часа по DIEMA SPORT, както и на PLAY DIEMA XTRA BG.

Тук, специално за вас, следихме срещата минута по минута.

През първото полувреме Етър контролираше чувствително повече топката, но Ботев Враца правеше чудесни контраакции, които създаваха сериозни главоболия на футболистите на Красимир Балъков.

Още в третата минута домакините можеха да открият, след като Петър Атанасов направи мощен рейд през футболистите на Етър и се озова срещу Христо Иванов, но топката се спря в левия страничен стълб на „болярите”.

Две по-късно Румен Руменов нанесе страховит изстрел от фаул към Красимир Костов, но топката мина опасно близо, но встрани.

Постепенно Етър започна да контролира повече топката, докато Ботев се изтегли назад, изчаквайки грешка на своя опонент и му се получаваше във всеки удобен път.

В 27-ата минута Ботев поведе в резултата, а точен бе Петър Атанасов. Халфът на домакините стреля мощно отблизо и парира Христо Иванов, за да открие в Монтана - 1:0.

В 38-ата минута Петър Атанасов бе намерен отляво и бе срещнат от Христо Иванов. Халфът на домакините му прокара топката между краката и диагонално виждаше опразнената врата, но той не понечи да стреля и върна към Валери Домовчийски, чийто удар бе блокиран.

Второто полувреме започна в същото русло, като Ботев стоеше добре прибран в собствената си половина, докато Етър опитваше да пробие врачанския защитен блок.

В 51-ата Домовчийски вдигна меко към Атанасов, който не се посвени да стреля от воле диагонално, но Иванов изчисти в корнер.

Малко по-късно Даниел Младенов бе намерен зад отбраната на домакините и върна моментално към дузпата на Румен Руменов. Последният бе в добра позиция, но изстрелът му бе ужасно слаб и неточен.

В 65-ата Атанас Фиданин видя Петър Атанасов и му вдигна топката. Халфът стреля, но Артюнин блокира опита му, а тя се върна при него. При втория опит шанс за Христо Иванов нямаше и резултатът стана 2:0 за Ботев.

В 82-ата минута останаха съмнения за нарушение в наказателното поле за домакините, след като Христо Иванов се хвърли в краката на Мариян Иванов, но Волен Чинков посочи аут. Секунди по-късно резервата за Етър Иван Петков нацели гредата, след като стреля с глава.

Следващият кръг и двата отбора ги очакват тежки мачове – Ботев гостува на Берое, докато Етър приема столичния Левски.