Черно море надви с мъка Ботев Враца с 2:1 след късен обрат в мач от първия кръг на Първа лига.

Двубоят се разви точно по същия сценарий, както първият от първенството Витоша – Дунав, също 2:1. И тук, след като гостите поведоха, варненци стигнаха до победата с 2:1.

Проследихме двубоя минута по минута в Gong.bg

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ ВР 2:1

0:1 Петър Атанасов 5, 1:1 Мариян Иванов 41-автогол, 2:1 Георги Божилов 87

На същото място, стадион „Тича”, но преди 5 сезона, Ботев Враца загуби елитния си статут преди 5 сезона, когато завърши 1:1 с Черно море, а това реми го изпрати във втория ешелон.  Сега бе близо до същия резултат, но  изпусна ремито в края.

Врачани започнафха много нахакано и бяха възнаградени с ранен гол. При това много красив гол! Вкара го Петър Атанасов с удар от средна дистанция, като топката първо срещна левия стълб, а после се оплете в мрежата на Черно море – 0:1 още в 5-ата минута.

В 13-ата минута Юлиян Ненов вкара за втори път топката във вратата на Черно море, но бе вдигната засада и голът не бе зачетен.  Повторенията не доказаха дали засада е правилно маркирана или не.

Веднага след това Дани Кики отправи опасен удар от границата на пеналта, но топката мина на сантиметри от вратата на варненци.

В 32-ата минута Юлиян Ненов стреля, но топката рикушира от крак на варненски защитник и излезе в корнер.

В 41-ата минута Черно море успя да върне гола и да възстанови равенството. След пробив на Кононго отляво, той опита да подаде, но топката отскочи от крака на Мариян Иванов и влезе във вратата на Ботев - автогол и равенство.

В 47-ата минута Жоржиньо отблизо с глава, непокрит, не намери вратата на Ботев Вр.

„Моряците” натиснаха след почивката, но и гостите контрираха опасно. Заредиха се възможности и пред двете врати.

В 58-ата минута видяхме много хубав пробив покрай аутлинията на Жоржиньо, след паса му обаче не се стигна до удар към вратата на Ботев Вр.

В 63-ата минута отново пред Петър Атаносв се разкри възможност за гол за Ботев, но вратарят Макенджиев спаси положението.

Сетне Ндонгала се освободи отлично от двама и шутира към вратата на врачани, но в аут.

Малко след това Ндонгала и Жоржиньо пропуснаха нова чудесна възможност за гол за Черно море.

Ботев контрира чрез  Домовчийски, който  излезе сам срещу Макенджиев, но стреля слабо и вратарят улови.

В 72-ата минута  Георги Божилов  имаше отлична възможност, но се забави и пропусна.

В 81-ата минута Петър Атанасов направи грандиозен пропуск, даже на два пъти. Той асистиран от още двама врачани пропусна чиста възможност за втори гол за Ботев Враца.

Но в 87-ата минута поредното меле, гарнирано с греда, доведе до победен за Черно море гол на резервата Геориг Божилов – 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ:  88 Благой Макенджиев, 5 Стефан Станчев,  11 Жорже Алвес-Жоржиньо /76-Валентин Йосков/, 16 Петър Витанов, 21 Георги Илиев, 23 Илиас Хасани, 27 Даниел Димов, 38 Аристоте Ндонгала, 48 Юго Кононго, 90 Мартин Минчев, 99 Дани Кики /60-Георги Божилов/. /Резерви: 25 Иван Дюлгеров, 3 Ертан Томбак, 7 Патрик Андраде, 14 Георги Божилов, 18 Атанас Зехиров, 70 Пламен Димов, 98 Валентин Йосков / Старши треньор – Сашо Ангелов

БОТЕВ ВР:  1 Христо Митов,  11 Андреас  Васев, 37 Венцислав Керчев, 6 Даниел Гаджев /73-Емил Стоев/, 19 Ивайло Михайлов, 88 Йордан Апостолов, 26 Мариян Иванов, 22 Михаил Милчев, 94 Юлиян Ненов /70-Спас Георгиев/,  10 Петър Атанасов, 30 Валери Домовчийски /Резерви: 89 Николай Кръстев, 7 Георги Томов, 17 Емил Стоев, 9, Иван Колев, 20 Костадин Гаджалов, 17 Спас Георгиев, 23 Тодор Траянов/ Старши треньор – Сашо Ангелов

Георги Божилов: Искахме повече победата