Ботев Пловдив и Ботев Враца дадоха началото на 26-ия кръг на Първа лига. Домакините се намираха в отлична серия у дома след седем поредни успеха. След сензацията, която поднесоха врачани на стадион „Георги Аспарухов”, побеждавайки Левски, последваха тежки дни за тима на Сашо Ангелов. Ботев Вр записа четири поредни загуби далеч от дома, но в Коматево „зелените” показаха сериозен характер.

Двубоят в Пловдив приключи без победител, завършвайки при резултат 1:1. Гостите поведоха чрез Мартин Кавдански, но само в рамките на три минути допуснаха изравняване. Васил Шопов реализира за „канарчетата” в 21-ата минута, а това се оказа и последния гол в срещата.

Как двата тима поделиха точките, може да видите във видеото от предаването „Обзора на кръга” по DIEMA SPORT.