Ботев Враца записа втори успех през пролетния дял в Първа лига. Момчетата на Сашо Ангелов надделяха с 3:0 над аутсайдера Верея в двубой от 25-ия кръг на родния шампионат.

След този успех врачани вече са 9-ти с 30 точки, докато старозагорци остават 14-ти (последни) с 6 пункта.

Домакините решиха нещата още допреди изтичането на един час от началото на двубоя. Мартин Кавдански даде аванс на Ботев Враца (19') през първата част, а в началото на втората - Даниел Генов (53') и Петър Атанасов (57'), в рамките на 4 минути, осигуриха пълния комплект от три точки за врачани.

...............................................................

Ботев Враца - Верея 3:0 (вижте развитеито на мача по минути ТУК)

1:0 Мартин Кавдански 19'

2:0 Даниел Генов 53'

3:0 Петър Атанасов 57'

Първата голяма въжност в срещата дойде в 16-ата минута. Атака отляво позволи на Петър Атанасов да пусне успореден пас към Домовчийски, който остана сам на дузпата. Ударът му обаче бе отразен от Генадий Ганев.

Само три минути по-късно падна и първото попадение в срещата, дело на Мартин Кавдански. Изсипана топката в наказателното поле на Верея позволи на бранителя Кавдански да отправи удар с глава, който насочи кълбото до лявата греда на вратата на съперника. Там нито един от защитниците на гостите не реагира.

В 30-ата минута Верея пропусна страхотен шанс пред себе си. Андреис Ковальов се измъкна сам в наказателното поле и стреля с десния крак по диагонал. Там Красимир Костов се разтегна и докосна кълбото с ръце. Топката се отби в дясната греда и излезе в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на домакините.

В края на първата част Ботев Враца имаше претенции за дузпа в края на първата част. Центриране отдясно намери тялото на Дмитрий Иванов от тима на Верея, но съдията не посочи бялата точка.

Второто полувреме започна с добър шанс за гостите от Стара Загора. В 49-ата минута атака отляво позволи на Тимоте Рубин да центрира към дузпата, където Андреис Ковальов стреля от воле, но право в ръцете на Красимир Костов.

Минута след това Ботев Враца бе близо до втори гол, след като Валери Домовчийски шутира силно, но топката удари напречната греда и излетя напред.

Последваха и минутите, в които Ботев Враца окончателно реши нещата в своя полза. Нападение на Андреас Васев отдясно му даде шанс да центрира в наказателното поле. Там защитник на Верея не успя да изчисти топката, която стигна до Даниел Генов, който се обърна и стреля в далечния от себе си ъгъл за 2:0.

4 минути по-късно Петър Атанасов направи резултата класически в полза на врачани. Даниел Генов се добра до топката отдясно на наказателното поле и центрира успоредно на голлинията към далечна греда. Там Петър Атанасов стигна до кълбото, оставен напълно сам, и с премерен удар по диагонал оформи крайното 3:0.

В 77-ата минута резервата Милан Вушорович се озова на стрелкова позиция, но ударът му премина много встрани на вратата на Верея. В края на срещата темпото спадна значително, което утвърди безпроблемия успех на домакините.

Стартови състави на двата отбора:

Ботев Враца: 33. Костов, 11. Васев, 3. Кавдански, 18. Миланов, 37. Керчев, 7. Вълчев (Ивайло Михайлов 82'), 88. Апостолов, 23. Мечев, 10. Атанасов (Мирслав Буднов 86'), 9. Генов (Милан Вушорович 74'), 30. Домовчийски

Старши треньор: Сашо Ангелов

Верея: 22. Ганев, 4. Мачадзе (к), 30. Гвазава, 14. Иванов, 21. Тимоте (Теофилос Курупис 69'), 33. Нтойа, 18. Доброволски, 11. Станчев, 77. Ковальов, 9. Ризванович (Божидар Христов 76'), 19. Аурелиен (Бедри Рюстемов 63')

Старши треньор: Олександър Севидов

Главен съдия: Станимир Тренчев