Програмата на 28-ия кръг започа в петък между тимовете на Етър Велико Търново и Ботев Враца. Те обаче не успяха да се победят и завършиха при 0:0 в двубой от Група "А" във Втората осмица.

Двата тима не предложиха почти нищо интересно за зрителите. Етър имаше позиционно предимство над топката, но това не доведе до успех за "болярите". Така те не успяха да се възстановят успешно с победа след тежкото отпадане от Локомотв Пд от 1/4-финалите за Купата на България в началото на седмицата

Ботев Враца, от своя страна, пропусна един чист шанс пред себе си - чрез Петър Атанасов, но момчетата на Сашо Ангелов не успяха да се противопоставят кой знае колко добре на съперника. Все пак точката за тях е постижение с оглед на 90-те минути на "Ивайло".

След това равенство Етър остава лидер в Група "А" с 44 точки, докато Ботев Вр е втори с 35 т.

Гостите завършиха срещата с 10 души, след като 75-ата минута бранителят Мартин Кавдански получи втори жълт и съответно червен картон за удар с ръка в лицето на нападателя на "болярите" Иван Петков.