Славия ще бъде съперник на Етър във финала за седмото място в Първа лига. Това стана по драматичен начин след продължения в реванша с Ботев Враца, завършил 1:0.

Редовното време завърши при нулево равенство, какъвто бе и резултатът в първия двубой. В продълженията обаче гол от дузпа на Цветелин Чунчуков осигури продължаването напред за тима на Златомир Загорчич.

LAP.bg
31 снимки

Началото на мача бе доста спокойно като първият удар към една от двете врати бе този на Славчо Шоколаров в 13-ата минута. А три по-късно дойде може би най-добрият шанс за гол в редовните 90 минути. Георги Йомов на два пъти стреля, но и в двата случая се размина с гола. Първо Краси Костов изби, а при добавката Илия Миланов изби пред голлинията.

Славия продължи да бъде по-активният отбор, но една грешка на Преслав Петров в отбрана можеше да бъде фатална. Бранителят сбърка с лош пас назад, с който подари топката на Емил Стоев. Опитът на Георги Петков обаче му позволи да скъси ъгъла и да не позволи на Стоев да го затрудни с удара си. Малко след това пък и Краси Костов действа съобразително като излезе извън наказателното поле, за да пресече опасен пас към Чунчуков, а след това в движение назад спаси и удара на Йомов.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено като "белите" продължиха да бъдат по-активни, но опасните положения липсваха. Давид Муньос в 81-ата минута се изяви с ключова изява, при която с глава изчисти топката, която отиваше на крака на Валери Домовчийски.

В добавеното време на двубоя пък Славия бе близо до гола след бърза атака, при която Йомов изведе Чунчуков. Георги Вълчев обаче спаси своя тим с решителен шпагат.

Така се стигна до продължения. И след като 189 минути помежду си двата отбора не си бяха отбелязали гол, дузпа бе това, което се оказа нужно, за да бъде прекъсната сушата.

Тя бе отсъдена за единоборство между Домовчийски и Муньос, при което като че ли и двамата се държаха за фланелките, но съдията Драганов прецени, че Домовчийски е нарушил правилата. Цветелин Чунчуков пък реализира 11-метровия удар и приближи тима си до финала за седмото място.

Гостите реагираха бързо с включването в игра на Мирослав Будинов на мястото на Андреас Васев. Оставащите минути обаче бяха изпълнени с повече напрежение и спорове, отколкото с футболни ситуации. В 109-ата минута Георги Петков спаси при коварен удар с глава на Мартин Кавдански, а след него вратарят и Домовчийски влязоха в сериозен спор помежду си. Малко след това пък Златомир Загорчич бе изгонен за реплики към четвъртия съдия.

В крайна сметка "белите" удържаха преднината си и продължават напред към финала за седмо място, където отново в два мача ще срещнат Етър. Първият сблъсък е на 20 май /понеделник/ в София, а реваншът във Велико Търново е три дни по-късно. Победителят ще си осигури и участие в бараж за Лига Европа. Ботев Враца пък приключва сезона си като десети в Първа лига.

Славия - Ботев Враца 1:0 (1:0 общ резултат)

1:0 Цветелин Чунчуков - дузпа 99'

Славия: Георги Петков, Давид Муньос, Преслав Петров, Ертан Томбак, Милен Гамаков, Славчо Шоколаров, Димитър Велковски (120' Димитър Стоянов), Георги Йомов, Янис Карабельов, Владислав Узунов (63' Дарко Тасевски, 109' Илиан Мицански), Цветелин Чунчуков

Ботев Враца: Красимир Костов, Илия Миланов (46' Йордан Апостолов), Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Емил Стоев, Андреас Васев (102' Мирослав Будинов), Милан Вушорович (68' Антон Огнянов), Симеон Мечев (78' Даниел Гаджев), Георги Вълчев, Даниел Генов, Валери Домовчийски