Ботев (Пловдив) претърпя унизителна загуба 0:3 от Ботев (Враца) в последната си контрола преди старта на пролетния полусезон на Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в Коматево.

В 3-ата минута Веселин Минев подаде на Лъчезар Балтанов, който стреля, но топката беше избита от противников играч. Две минути по-късно Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, но коженото кълби мина над вратата на гостите.

Врачани поведоха в резултата в 24-ата минута. Атанас Кабов получи пас на удобна позиция и с отмерен удар се разписа за 0:1.

Петър Атанасов от гостите отбеляза втория гол в тяхна полза в 36-ата минута. Тогава той се отзова фронтално срещу вратата на домакините, стреля, а Иван Чворович изпясна топката, която мина под краката му и се оплете в мрежата за 0:2.

Домакините опитаха натиск през втората част, но срещнаха сериозна съпротива от съперника, защитаваш се успешно.

В 55-ата минута след центриране от ъглов удар топката бе пратена на задна греда, Диго Кампос я посрещна с глава, но ударът му се оказа неточен.

Четири минути по-късно съотборникът му Филип Бризола пропусна от чиста позиция. Гостите дебнеха на контраати, като пред Петър Атанасов и Атанас Кабов излязоха на удобни позиция, но не успяха да се разпишат.

В 70-ата минута "канарчетата" получиха право да изпълнят дузпа. Тодор Неделев обаче стреля неточно и прати топката встрани от вратата.

Три минути по-късно Диого Кампос излезе сам срещу вратаря на гостите Александър Любенов, но прати топката в тялото му.

Футболистите на Ботев (Враца) довършиха "канарчетата" в 77-ата минута, когато Деян Иванов вкара гол с глава и фиксира крайното 0:3.

След мача се разбра, че Ботев (Пд) ще привлече през лятото Васил Шопов от Дунав, когато изтича договора му с русенци.

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов,Димитър Пиргов, Лазар Марин, Пламен Димов, Густаво Афонсо, Дуде Ндонгола, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Диого Кампос (Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Филип Филипов, Алваро Юлияно, Крис Добрев, Станислав Шопов)/ БТА