Ботев Враца и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в мач от седмия кръг на Първа лига.

Двата отбора изиграха скучен мач на стадион "Огоста" в Монтана, където Ботев играе домакинските си мачове от началото на сезона заради ремонтни дейности на съоръжението във Враца.

Равенството е първо и за двата отбора през кампанията и запази позициите им в средата на таблицата.

Гостите от Пловдив бяха близо до гола още в 7-а минута, когато Анте Аралица се озова на стрелкова позиция, но стреля по диагонала на сантиметри от левия страничен стълб.

Малко по-късно нов пропуск за Локомотив направи Бирсент Карагарен, който от чиста ситуация стреля в аут с глава.

Ботев Враца също имаше своите възможности, но повиканият в националния отбор вратар Мартин Луков спаси удар от фалу на Петър Атанасов.

Пловдивчани започнаха по-активно след почивката, но удари на Карагарен и Петрович не намериха целта след добри намеси на вратаря Красимир Костов.