Ботев Вр и Локомотив Пд буквално умориха от скука неутралния на практика  и за двата отбора стадион „Огоста” в Монтана със слаба игра и  реми 0:0.

Двубоят бе от седмия кръг на Първа лига.

Локомотив  Пд е на седмата позиция с 10 точки,  а Ботев  Вр е 11-и със 7 пункта.

Двата тима трябваше да се преборят, освен един с друг, но също и с 35-градусовата жега в Монтана.

Ботев Вр - Локо Пд 0:0

източник: LAP.bg

Първата опасност създаде Анте Аралица в 7-ата минута. Той нахлу отляво в наказателното поле на Ботев Вр, но ударът му мина на сантиметри от левия стълб.

Веднага след това Петър Атанасов шутира от фаул, топката мина малко встрани от вратата на Локо Пд.

В 14-ата минута хубав удар отправи  Йордан Апостолов, но топката преминава над вратата на Локомотив.

Две минути след това Бирсент Карагарен от границата на вратарското поле не успя добре да насочи удара си към вратата на Ботев.

В 26-ата минута видяхме нов опит на Петър Атанасов от фаул, но Луков се справи.

В 35-ата минута острието на Ботев Вр Валери Домовчийски получи контузия след сблъсък със съперник и трябваше да бъде заменен от Иван Колев.

Мачът се развиваше равностойно, а положенията не изобилстваха през първото полувреме и то логично завърши без голове.

Температурата през второто полувреме поспадна, но играта не се подобри.

В 56-ата минута след добър пробив на Карагарен и негов шут, Красимир Костов изби топката в ъглов удар за гостите.

В 75-ата минута Йордан Апостолов опита да се възползва от грешка на Стивън Езе, но не уцели вратата на Локомотив с удара си.

Двата отбора обаче сякаш изглеждаха доволни от равенството. Играта вървеше мудно и тежко, ситуации пред двамата вратари почти не бяха създадени.

И напълно естествено скучният мач приключи без голове.

Бруно Акрапович: Искам да се реваншираме срещу Левски

Сашо Ангелов: Очаквах Локо да се затвори