Ботев Враца най-сетне се завърна на своя стадион „Христо Ботев” и ознаменува това събитие с победа 1:0 над  Дунав с гола на Домовчийски.

Така щастливо свърши изгнанието в съседната Монтана аз врачани, които в 15-ия кръг играха пред изцяло родна поблика. А след 2000 дни без мач в елита във Враца зажаднелите местни фенове видяха победа на своите.

Валери Божинов бе оставен на резервната скамейка и често влизаше в ролята на помощник-треньор.

Още в 1-ата минута след корнер за Ботев Вр топката намери с глава Йордан Апостолов, но вратарят на Дунав Станислав Антонов улови.

Врачани, ентусиазирани от завръщането си у дома, стартираха доста по-енергично.

Русенци отвърнаха със същото и се завърза битка.

В 22-ата минута възникна спорна ситуация в пеналта на домакините. Стефан Апостолов се допита до своя помощник Никифор Велков и в крайна сметка реферите прецениха, че трябва да бъде показан жълт картон за симулация на Божидар Васев, вместо дузпа за Дунав. А може би имаше застъпване от страна на Йордан Апостолов, но Васев падна малко късно.

В 39-ата минута след центриране от фаул за Дунав, двама футболисти на русенци се разминаха с топката, а Андреас Васев я докосна. Трябваше да бъде отсъден корнер, но съдиите не видяха добре ситуацията.

Като цяло играта преди почивката бе равностойна и логично двете нули в резултата се задържаха.

Но още в 49-ата минута Валери Домовчийски отне топката след грешка на Преслав Петров при пас назад и насочи топката във вратата на гостите, зарадвайки над 6000 по трибуните – 1:0 за Ботев Вр.

В 60-ата минута Претенция за нарушение извън пеналта срещу Ахмедов, то не е отсъдено, а след това по комичен начин вратарят на Ботев Красимир Костов уцели отблизо с топката своя съотборник Мариян Иванов.

Малко след това Ахмедов пак падна в наказателното поле на Ботев, отсъден бе корнер.

В 71-ата минута хубав удар по земя отправи Иван Коконов, но топката мина на сантиметри от десния стълб на врачанската врата.

В 79-ата минута възникна бъркотия пред голлинията на Дунав, но Домовчийски фаулира вратаря Антонов.

Така Ботев Враца устиска ценни три точки в равностойния мач с Дунав – 1:0. Врачани са девети в класирането с 18 точки, а Дунав остана 11-и с 14.

БОТЕВ ВР - ДУНАВ 1:0

1:0 Валери Домовчийски 49

БОТЕВ ВР: 33 Красимир Костов, 11 Андреас Васев, 37 Венцислав Керчев, 20 Костадин Гаджалов /75-Илия Миланов/, 6 Даниел Гаджев, 14 Даниел Генов, 26 Мариян Иванов, 88 Йордан Апостолов, 10 Петър Атанасов /64-Ивайло Михайлов/, 94 Юлиян Ненов, 30 Валери Домовчийски /Резерви: 1 Христо Митов, 58 Атанас Фиданин, 86 Валери Домовчийски, 7 Георги Томов, 19 Ивайло Михайлов, 18 Илия Миланов, 17 Спас Георгиев/ Старши треньор - Сашо Ангелов

ДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 24 Преслав Петров /53-Петър Патев/, 16 Мартин Ковачев, 5 Георги Динков, 83 Христо Попадийн /73-Исмаил Иса/, 31 Красимир Станоев, 14 Божидар Васев /64-Божидар Васев/, 17 Иван Коконов, 98 Светослав Ковачев, 9 Ахмед Ахмедов /Резерви: 12 Филип Димитров, 7 Александър Александров, 25 Борислав Балджийски, 99 Дерик Менса, 22 Исмаил Иса, 27 Мухамаду Ндиайе, 4 Петър Патев/ Старши треньор - Людмил Киров

Сашо Ангелов: Имахме с едни гърди повече положения от Дунав

Киров: След гола всичко се обърна с краката на нагоре