Ботев Пловдив и Ботев Враца завършиха 1:1 в мача помежду си от последния кръг на редовния сезон, който се игра на стадиона в пловдивския квартал "Коматево".

Със сигурност домакините ще съжаляват много повече за загубените точки, след като над 30 минути играха с човек повече на терена след втория жълт картон на Мариян Иванов. Тодор Неделев пък този път бе в ролята на антигерой, тъй като пропусна дузпа.

В крайна сметка обаче врачани се пребориха за точката, защото дори с 10 души играха сравнително равностойно на съперника и дори имаха своите възможности за втори гол. Преди червения картон гостите също се представяха чудесно и затвърдиха добрите впечатления, макар и да продължават борбата си във Втората осмица.

Двата гола паднаха в рамките на едва 2 минути като Мартин Кавдански материализира добрия старт на врачани с гол в 19-ата минута, а Васил Шопов изравни 2 минути по-късно. Пропуснатата дузпа на Неделев пък дойде в 56-ата минута след изгонването на Иванов и бе спорна поради факта, че играта с ръка на бранителя на гостите по-скоро бе пред наказателното поле.

LAP.bg
18 снимки

Домакински натиск в началото на мача нямаше, а дори напротив - врачани започнаха двубоя по-добре и създадоха няколко опасни атаки, най-вече чрез Даниел Генов по дясното крило. Така сякаш закономерно първият гол в мача бе тяхно дело. Той падна в 19-ата минута, когато от фал Симеон Мечев центрира към наказателното поле, там Мартин Кавдански надскочи всички и с глава засече за 1:0.

Само че "канарчетата" отвърнаха по най-добрия начин. Едва 2 минути по-късно Васил Шопов изравни резултата. Той се възползва от много бърза атака, при която Антонио Вутов върна към него с хитър пас. Шопов пък от удобна позиция не пропусна да отбележи.

Голът моментално преобрази пловдивчани, които заиграха доста по-качествено. Малко след това Вутов бе с отлична позиция за втори гол, но Красимир Костов успя да избие удара му. В 28-ата минута пък Неделев изведе Вутов в удобна ситуация, която бе спряна заради доста спорна засада. До края на полувремето Неделев, Вутов и Феребори Доре опитаха изстрели, но не успяха да затруднят Костов.

И двамата треньори направиха по една смяна на почивката, а след равностойно начало на втората част дойде време за спорния момент в 56-ата минута. При контра атака на пловдивчани, Вутов опита пас към Доре, но топката бе спряна с ръка от Мариян Иванов. За защитника това бе втори жълт картон и той остави съотборниците си с човек по-малко. По-спорно обаче бе решението за дузпа, тъй като повторенията по-скоро показаха, че ситуацията е на границата на наказателното поле. Обичайният заподозрян Тодор Неделев застана зад бялата точка, но с поредното си прекрасно изпълнение Красимир Костов спаси удара му.

С човек повече логично домакините започнаха да атакуват по-масирано, но това като че ли не водеше до опасни атаки. Вместо това в 78-ата минута Георги Вълчев остана много близо до фамозен гол. Той взе топката след грешка на Кристиан Димитров в средата на терена и хитро реши от централната линия да стреля, опитвайки да прехвърли излезлия напред Кайзер. Опитът бе отличен, но вратарят все пак внимаваше и изби в корнер.

В последните 10 минути Ботев завършваше почти всяка атака с изстрели, но те или бяха неточни, или лесна плячка за избрания за "Играч на мача" Костов. В крайното класиране на редовния сезон Ботев Пловдив е с 45 точки, което отрежда на тима на Николай Киров четвъртото място. Враца пък е 10-и с 31.

Ботев Пловдив - Ботев Враца 1:1

0:1 Мартин Кавдански 19'

1:1 Васил Шопов 21'

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Атанас Зехиров (80' Станислав Шопов), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо (46' Лазар Марин), Радослав Терзиев, Васил Шопов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев (64' Филип Филипов), Антонио Вутов, Феребори Доре

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Антон Огнянов, Георги Вълчев, Даниел Генов (90'+3 Едгар Тур), Емил Стоев (46' Ивайло Михайлов), Мариян Иванов, Симеон Мечев, Валери Домовчийски (66' Даниел Гаджев)