Отборът на Берое записа трета победа от началото на сезона. Възпитаниците на Александър Томаш нямаха никакви проблеми при домакинството си на новака Ботев Враца в последен мач от VI кръг на Първа лига.

Берое се наложи с 4:0 и събра актив от 12 точки. По този начин заралии изместиха шампиона Лудогорец от челната тройка, където първите две места са окупирани от Левски и ЦСКА.

В следващия кръг старозагорци се изправят срещу Левски в дербито на непобедените в Първа лига от началото на сезона. Врачани пък приемат Локомотив Пловдив.

Lap.bg
20 снимки

Най-интересното от мача ТУК!

Двубоят в Стара Загора започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от катастрофата край Своге, при която загинаха 16 души, както и смъртта на футболиста на ФК Розова долина Емил Рачев.

Началото на срещата бе взривоопасно. Резултатът бе открит едва след 85 секунди игра. Домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар отляво по нападението на Берое. Зад топката застана Борислав Цонев, стреля много прецизно в близкия ъгъл на вратата на Краси Костов за 1:0.

Още в ответното си нападение, гостите от Враца имаха отлична възможност да изравнят. След колективна грешка в отбраната на Берое, Стоев се озова абсолютно сам отдясно и незабавно потърси Спас Георгиев в наказателното поле. Ударът му обаче премина покрай вратата.

Не бяха изминали и 13 минути, когато „зелените“ от Стара Загора удариха за втори път и то отново чрез Боби Цонев. Бригидо пробва удар отляво, който обаче не се получи. Топката попадна в Стоев, който изчисти, но твърде слабо, пращайки я в краката на Цонев. Халфът на домакините овладя и стреля, а след рикошет коженото кълбо влетя в мрежата за 2:0.

В 20-ата минута Борислав Цонев бе много близо до своя хеттрик в мача. Вандерсон Коста пе топката отдясно и центрира във вратарското поле, където Цонев бе оставен непокрит, но слабият му удар с глава бе спасен от Красимир Костов.

По подобие на първото полувреме, втората част също започна много силно за Берое. Домакините решиха всичко в срещата с трети гол четири минути след подновяването на играта. Този път в прегръдките на своите съотборници попадна Мартин Камбуров, който заби топката в мрежата с глава след асистенция на Бандаловски отдясно. Това бе гол номер 206 за тарана в българския елит.

Последваха няколко великолепни възножности за Берое. Мартин Райнов на два пъти и веднъж Иван Бандаловски пропуснаха да направят цифровото изражение на резултата още по-сериозно.

Това обаче успя да направи резервата Меска, който само две минути, след като се появи на терена, заменяйки Бригидо, с мощен шут от границата на наказателното поле направи резултата 4:0, което се оказа и крайният резултат в срещата.

БЕРОЕ – БОТЕВ ВР 4:0

1:0 Цонев 2', 2:0 Цонев 13', 3:0 Камбуров 49', 4:0 Меска 71'

Първа лига, VI кръг

Берое: 12 Душан Перниш, 4 Ерол Алкан, 11 Иван Бандаловски, 18 Рубен Бригидо, 25 Георги Ангелов    , 10 Борислав Цонев, 7 Мартин Райнов    , 6 Александър Цветков    , 19 Александър Василев, 77 Вандерсон Коста, 9 Мартин Камбуров

Ботев Вр: 33 Красимир Костов, 22 Михаил Милчев, 37 Ванцислав Керчев    , 19 Ивайло Михайлов, 88 Йордан Апостолов, 11 Андреас Васев, 26 Мариян Иванов    , 20 Емил Стоев, 17 Спас Георгиев, 10 Петър Атанасов, 30 Валери Домовчийски

Стадион: „Берое“, Стара Загора

Рефер: Владимир Вълков