Тимът на Ботев Враца загуби от Берое с 0:1 в домакинството си от 19-ия кръг в родната Първа лига.

Старозагорци победиха след много спорна дузпа, отсъдена от рефера Георги Кабаков за видяно от него нарушение на Андреас Васев срещу Вандерсон.  Мартин Камбуров бе точен от бялата точка в 25-ата минута и така донесе успеха на гостите.

Така тимът на Берое изпревари Ботев Пловдив на четвъртото място във временното класиране в Първа лига с 33 точки. Отборът на Ботев Враца пък остава осми с 24 точки в актива си.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

Първата по-интересна атака бе за домакините. В 4-ата минута Валери Божинов опита да намери Емил Стоев, който стреля, а Перниш спаси.

Берое имаше изгодна възможност в 15-ата минута. Александър Цветков стреля, но ударът му бе блокиран, а и бе отсъдена засада на Матеус Леони.

В 23-ата минута бе най-спорното положение в двубоя. Съдията Георги Кабаков видя съприкосновение на Андреас Васев с Вандерсон от Берое и отсъди дузпа. Домакините протестираха срещу решението на рефера, а и телевизионните повторения показаха, че отсъждането на Кабаков е изключително спорно.

Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 1:0 и така в 25-ата минута гостите поведоха.

Предлагаме ви подробен анализ на ситуацията:

След почивката двата тима не създадоха чисти голови положения. В 51-ата минута след далечно подаване към Юлиан Ненов, той стреля, но изстрелът му е блокиран и следва ъглов удар.

В 67-ата минута врачани бяха най-близо до изравняване. Юлиян Ненов преодоля вратаря Душан Перниш, но бе спрян от Камен Хаджиев.

Атака за Берое в 76-ата минута приключи с удар с глава на Борислав Цонев встрани от вратата.

В 84-ата Петър Атанасов падна в наказателното поле на Берое и домакините поискаха дузпа, но Георги Кабаков показа жълт картон за симулация на играча на домакините.

Стартовите състави

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Божинов, Даниел Генов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Илия миланов, Йордан Апостолов, Костадин Гаджалов, Мариян Иванов, Юлиан Ненов

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Матеус Леони, Камен Хаджиев, Иван Минчев, Вандерсон Виана