Втородивизионният Витоша Бистрица поднесе една от сензациите още на 1/16-финалите на турнира SESAME Купа на България, след като изхвърлиха елитния Ботев Враца с 1:0 и гол дошъл в последната минута на редовното време.

Тимът на Даниел Моралес бе по-активният през целия двубой, но така и не успя да преодолее противниковия страж. Браян Переа реализира четвърт час преди края на срещата, но голът му бе отменен заради засада.

start-photo.bg
95 снимки

Домакините получиха възможност да изпълнят дузпа в 90-ата минута, след като Християн Димитров бе фаулиран в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка.

Кристиян Кочилов се нагърби с 11-метровия наказателен удар и хладнокръвно прати топката в мрежата на Ботев Враца.

По този начин Витоша си уреди среща с Локомотив София на осминафинал, която ще се играе на 28 ноември (понеделник) от 12:00 часа на стадиона в квартал „Надежда“.