Отборът на ЦСКА продължава смело похода си напред за Купата на България, след като победи с 4:0 гостуващия Ботев Враца на ¼-финалите от турнирната надпревара. Хеттрик в срещата реализира еквадорският нападател на „червените” Жорди Кайседо, който се разписа в 11-ата, 40-ата и 75-ата минута. Резервата Бисмарк Чарлс пък наказа грешка на врачани в 78-ата и оформи крайния резултат на „Българска армия”.

По този начин ЦСКА стана последният тим, осигурил си място на предпоследната фаза от елиминациите за Купата, като по-рано това сториха отборите на Лудогорец, Арда и Славия.

55 снимки

Отзивите след мача:

Новият треньор на Ботев Вр: От три дни съм тук, не съм магьосник​

Аракпович: Казах на Кайседо на почивката да вкара хеттрик

Кайседо: Ще съм доволен и да не вкарвам, но да бием

Логично, домакините започнаха по-дейно срещата, а първата намеса бе на Дамян Дамянов, който в шестата минута неутрализира удар с левия крак отдясно на Тибо Вион. В осмата Валери Домовчийски изведе зад гърба на отбраната Даниел Генов. Звездата на Ботев Враца спря в наказателното поле и шутира с левия крак, но не намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Бусато и топката отлетя аут.

След 11 минути игра "червените" поведоха в резултата. Домакините разиграха отляво чрез Брадли Мазику, който центрира за Джером Синклеър. Той пусна вдясно към Вион, който достави страхотна топка за Жорди Кайседо, а еквадорецът не остави никакви шансове на Зехиров при отскока си и матира стража под наем от Лудогорец Дамянов за 1:0.

Минута по-късно Аласан Н'Диайе можеше да изравни резултата след комична грешка от Жеферсон от ЦСКА на тъча. Даниел Генов отне на бразилеца и подаде за халфа, чийто удар от наказателното поле беше неточен - аут. След четвърт час игра Кайседо преодоля красиво Н'Диайе на границата на наказателното поле на гостите и стреля по земя, но прекалено слабо, за да затрудни Дамянов.

В 27-ата Зехиров се намеси страхотно в защита, за да предотврати диагонален шут на Брадли Мазику. В 38-ата минута Кайседо открадна изритана топка от Костадин Ничев, след което проби посока вратата на Ботев. Последва удар с десния крак, но Дамянов отрази удара на еквадореца. Минута по-късно пък Зехиров фаулира Брадли Мазику в наказателното поле и реферът Николов посочи бялата точка. Жорди Кайседо си взе топката и шутира с мощен удар в долния десен ъгъл парира Дамянов за 2:0.

Минута преди края Кайседо и Кох атакауваха центрирана топка от ъглов удар, но и двамата футболисти на ЦСКА се разминаха с нея и тя излетя аут.

Юлиан Ненов влезе като резерва за гостите на почивката и още в 47-ата минута тества концентрацията на Бусато, който улови негов удар. След час игра бразилският страж на "червените" изби в тъч опасен удар от далечна дистанция, отправен от Христо Златински. Четири по-късно Йомов от ЦСКА стреля по земя отдясно, но вратарят на врачани внимаваше.

Четвърт час преди края на мача Мено Кох взе топката и надбяга отляво Юлиян Ненов и Атанас Зехиров, след което подаде успореден пас за Кайседо в наказателното поле на врачани, който с десния крак матира Дамянов за 3:0.

В 78-ата минута Аласан Ндиайе "подари" топката на Бисмар Чарлс пред наказателното поле на врачани. Ганайският нападател напредна и залъга встрани Дамян Дамянов, след което прати топката в опразнената му врата - 4:0.

Две минути преди края на срещата Пеняранда изведе превъзходно Кайседо зад отбраната на Ботев. Еквадорецът пое и напредна към вратата, като тръгна да залъгва вратаря Дамянов, по подобие при гола на Чарлс, ала този път стражът на врачани се справи много добре и открадна топката от краката на Кайседо.

FT / ЦСКА 4:0 БОТЕВ ВРАЦА

1:0 Жорди Кайседо (11)

2:0 Жорди Кайседо (40-дузпа)

3:0 Жорди Кайседо (75)

4:0 Бисмарк Чарлс (78)

Рефер: Георги Николов (София)

Стадион: "Българска армия (София)

​СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА:1 Густаво Бусато - 2 Юрген Матей 3 Жеферсон Телес  (46' - Бисмарк Чарлс) 4 Мено Кох 10 Георги Йомов (71'  - Адалберто Пеняранда) 15 Тибо Вион 🟨 18 Брадли Мазику (79' - Енрике Рафаел) 20 Тиаго Родригес /к/ (79' - Мартин Смоленски) 24 Джером Синклер (46' - Иван Турицов) 28 Пламен Гълъбов 🟨 30 Жорди Кайседо

Резерви: 25 Димитър Евтимов 7 Енрике Рафаел 9 Адалберто Пеняранда 11 Петър Занев 17 Бисмарк Чарлс 19 Иван Турицов 27 Мартин Смоленски

Треньор: Бруно Акрапович

Ботев Враца: 34 Дамян Дамянов 81 Атанас Зехиров 5 Костадин Ничев 🟨18 Илия Миланов (46' - Юлиан Ненов) 77 Мартин Николов 23 Христо Евтимов 24 Алассане Н Диайе 9 Даниел Генов 🟨 10 Петър Атанасов (46' - Никола Колев) 30 Валери Домовчийски 20 Дориан Бабунски 🟨 (70' - Димитър Буров)

Резерви: 1 Христо Митов 37 Венцислав Керчев 22 Никола Колев 94 Юлиан Ненов 14 Димитър Буров 8 Педро Лагоа 19 Ангел Цолов