Ботев Враца победи третодивизионния Черноморец Балчик с 3:0 в 1/16-финален мач за Купата на България и се класира за четвъртфиналната фаза на турнира. Домакините стигнаха трудно до успеха, след като до 78-ата минута резултатът бе 0:0, но в рамките на десетина минути възпитаниците на Антони Здравков пречупиха гостите. Даниел Генов (78,84) се отличи с две попадения, а крайният резултат бе оформен от Петър Атанасов в добавеното време на двубоя.

Напред в турнира вече продължиха Локомотив Пловдив, Арда, ЦСКА, Лудогорец, Левски и ЦСКА 1948.

Luba Filipova / LAP.bg
20 снимки

Домакините стартираха агресивно срещата, но в първите минути на двубоя липсваха опасности пред вратата на Павлин Евтимов.

Третодивизионният тим стоеше добре подреден в своята половина и не позволяваше на възпитаниците на Антони Здравков да достигат до много опасности през първите 45 минути.

Двата тима не успяха да си отбележат попадения през първото полувреме и се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Ботев Враца започна атакуващо и втората част, но в началните минути не успяха да стигнат до гол. Това се случи в 78-ата минута и домакините успяха да открият резултата, когато точен бе Даниел Генов.

В 84-ата минута врачани стигнаха до втори гол във вратата на Черноморец, след нов гол на Даниел Генов. Нападателят бе точен от дузпа.

Крайният резултат бе оформен в добавеното време на двубоя, когато точен бе Петър Атанасов.

БОТЕВ ВР - ЧЕРНОМОРЕЦ Б 3:0