Славия се завърна към победите в efbet Лига. Столичани надвиха Ботев Враца с 1:0 у дома. Срещата беше от 13-ия кръг на първенството. Единственото попадение вкара Иван Минчев в края на първата част. Гостите играха с човек по-малко от 32-ата минута, когато Чавдар Ивайлов беше изгонен след намесата на ВАР. Петнадесет минути преди края главният рефер Ивайло Ненков имаше всички основания да покаже червен картон и на Тони Тасев за удар без топка, но го пожали.

С успеха „белите” събраха 23-и точки и излязоха на трето място във временното класиране. Ботев е едва 12-и с 11 точки и в серия от 10 мача без успех в елита.

Антон Узунов
33 снимки

В 6-ата минута Тони Тасев намери Георги Вълчев пред наказателното поле. Халфът бе оставен сам, но отправи слаб удар, който не затрудни Краси Костов. В 18-ата минута домакините бяха близо до гола. Тасев проби отдясно и пусна за Георги Вълчев. Халфът отправи удар, който Костов успя да спаси. Последва добавка от Емил Виячки, но вратарят на врачани с нова блестяща намеса изби в корнер.

В 31-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Чавдар Ивайлов стъпи на коляното на Емил Виячки. Първоначално главният рефер Ивайло Ненков показа жълт картон на халфа, но след намесата на ВАР реши да изгони играча на Ботев. Виячки пък беше изнесен на носилка.

В 36-ата минута врачани можеше да нанесат своя удар. Мирослав Маринов пое топката в центъра на терена, напредна и нахлу в наказателното поле. Фланговият нападател опита удар, но Вуцов спаси. Три минути по-късно Иван Минчев засече от малък ъгъл центриране отляво. Халфът насочи топката в близкия ъгъл, но Костов изби.

В 44-ата минута Славия поведе. Многоходова атака премина през Тони Тасев отдясно. Той намери Макрилос в наказателното поле, след това топката попадна в Емил Стоев, който чукна за връхлитащия Минчев, а той с прецизен удар от около 10 метра матира Костов за 1:0.

В началото на втората част инициативата беше в Славия. Домакините обаче трудно създаваха нещо опасно пред вратата на Костов. В 67-ата минута столичани пропиляха отлична възмпожност за втори гол. Томбак намери Тасев в наказателното поле, той върна към Вълчев, който отправи много слаб удар от отлична позиция и намери тялото на Илия Миланов.

В 75-ата минута Тасев удари в лицето Мартин Николов. Главният рефер гледа ситуацията на ВАР и реши да покаже само жълт картон на фланговия нападател на "белите".

Славия – Ботев Враца 1:0

1:0 Иван Минчев (44)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (32- 18. Димитър Стоянов), 55. Андреа Христов /к/, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 73. Иван Минчев (84 - 11. Кристиан Добрев), 7. Питър Макрилос, 88. Тони Тасев (83 - 17. Ерол Дост), 10. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев ( 60 -Жуниор Мапуку)

Резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 17. Ерол Дост, 9. Жуниор Мапуку, 16. Кемело Нгуена, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 6. Антонио Георгиев (86 - 28. Красимир Тодоров), 11. Виктор Василев (14 - 15. Мирослав Маринов), 17. Чавдар Ивайлов, 18. Илия Миланов /к/, 20. Дориан Бабунски, 21. Серджо, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски (86 - 24. Стефан Гаврилов)

Резерви: 1. Николай Кръстев, 15. Мирослав Маринов, 16. Матеус Касини, 22. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 28. Красимир Тодоров, 30. Гонсало

Треньор: Даниел Моралес

Ж.к: Емил Виячки, Тони Тасев (Славия); Мартин Николов, Сержиньо (Ботев Враца)

Ч.к: Чавдар Ивайлов (Ботев Враца)

Съдия: Ивайло Ненков

Стадион: “Славия”