Отборът на Ботев Враца спря Левски към първа победа в първенството през календарната година, след като срещата между двата тима завърши при резултат 0:0. Столичани направиха доста слаба продукция днес и с нищо не показаха, че заслужават да си тръгнат с трите точки от Враца. Домакините пък изпуснаха няколко страхотни положения за попадение и пропуснаха възможността да стигнат до важен успех днес. Нападателят на "зелените" Даниел Генов имаше най-чистите ситуации, като през първото полувреме Ботев имаха претенции и за червен картон на Янис Каргас при една спорна ситуация.

LAP.bg
17 снимки

С това равенство футболистите на Антони Здравков събраха актив от 19 точки и остават 12-ти. Левски пък се връщат на третата позиция с актив от 46 точки, колкото имат обаче и ЦСКА, и Локомотив Пловдив. В следващия кръг врачани гостуват на Ботев Пловдив, докато "сините" приемат шампиона Лудогорец.

Първият удар в срещата дойде в петата минута, който бе дело на Стай Спиерингс, но нидерландецът стреля слабо по земя и вратарят Красимир Костов успя да спаси.

В следващите минути играта бе равностойна, като не се случваше нищо интересно пред двете врати.

Първата сериозна опасност дойде в 17-ата минута. След центриране отдясно в наказателното поле на Левски Даниел Генов бе изпуснат от Янис Каргас. Нападателят стреля с глава, но топката премина много близо до вратата на Милан Миятович.

Минута след това Нуно Рейш пробва удар, който обаче премина малко над вратата на домакините.

Веднага след това се наложи на терена да се появи Ивайло Михайлов, който замени контузения Владислав Узунов в състава на Ботев Враца.

В 23-ата минута след хубава атака на "зелените" Атанас Зехиров се озова на стрелкова позиция, но шутира доста неточно

Домакините продължиха да са по-активният тим на терена и получиха нова страхотна възможност да излязат напред в резултата в 29-ата минута. Петър Атанасов получи топката отляво на наказателното поле и веднага потърси Даниел Генов, който с хубав пас изведе Атанас Зехиров отдясно, но бранителят стреля право в Милан Миятович.

В 37-ата минута се извърши втора принудителна промяна за домакините. Аласане Н'Диайе получи травма и бе заменен от Доминик Янков.

60 секунди след това се разигра доста спорна ситуация пред вратата на „сините“ Даниел Генов получи извеждащ пас зад защитата на гостите. Нападателят напредна, но Янис Каргас, който бе последен в отбраната на Левски, леко бутна деветката на „зелените“, който се строполи на земята. Врачани поискаха нарушение и червен картон за бранителя, но главният съдия Георги Давидов даде сигнал играта да продължи.

В 40-ата минута Станислав Костов стреля от добра позиция, но право в обсега на вратаря Красимир Костов.

Минута по-късно гол на Петър Атанасов бе отменен правилно заради засада на нападателя на домакините.

На почивката Петър Хубчев извърши промяна. Той пусна Насиру Мохамед, който замени Станислав Костов. В 52-ата минута на терена за "сините" се появи и Мартин Петков, който влизе на мястото на Станислав Иванов.

В 61-ата минута Левски получи страхотна възможност за попадение. Стайн Спиерингс бе фаулиран точно пред наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят пряк свбоден удар. Капитанът на „сините“ Живко Миланов  се нагърби с изпълнението, но прати топката над вратата на Костов. Минута след това Мартин Петков намери Найджъл Робърта в наказателното поле, но нападателят стреля неточно с глава.

В 68-ата минута Даниел Генов пробва изстрел, но над вратата. Четири минути след това отново той беше изведен добре в наказателното поле и стреля, но Милан Миятович спаси.

В 75-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Даниел Генов застана зад топката, но стреля покрай вратата.

До края на срещата интересни ситуации липсваха и тя завърши без попадения.

БОТЕВ ВРАЦА - ЛЕВСКИ 0:0

Стартови състави на двата отбора:

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов - 24. Аллассане Н'Диайе, 4. Ангел Лясков, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Уелингтон да Силва, 28. Христо Златински (к)

Старши треньор: Антони Здравков

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович - 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 19. Йоанис Каргас, 20. Живко Миланов (к), 22. Нуно Рейш, 29. Станислав Костов, 40. Стайн Спиерингс, 70. Мартин Райнов, 99. Станислав Иванов, 17. Найджъл Робърта

Старши треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Георги Давидов, град Велико Търново

Стадион: "Христо Ботев", град Враца