Арда измъкна победата срещу Ботев Враца с 3:2 в страхотен двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Головете за домакините вкараха Спас Делев (33) и Румен Руменов (46) и Тонислав Йорданов (90+2). Дориан Бабунски (51-дузпа, 54) се разписа на два пъти за врачани. В заключителните 20 минути Арда остана с 10 души, след като защитникът Алекс Петков бе изгонен за втори жълт картон.

Арда Ботев Враца

източник: sofascore.com

Домакините започнаха активно и се настаниха трайно в половината на врачани. В първите 10 минути обаче се започни само неточният удар на Румен Руменов след пас на Коконов от десния фланг. Постепенно Ботев поизравни играта и в 14-ата минута създаде работа за Иван Караджов. Матеус Касини шутира отдалеч и изненада стража на Арда, който все пак се справи, макар и с известно колебание.

Тимът от Кърджали стигна до първото си сериозно положение в 19-ата минута. Центриране на Александър Георгиев отляво намери в наказателното поле Иван Тилев, който отправи много хубав изстрел с глава, но топката мина покрай десния стълб на Костов.

В 33-ата минута логичното се случи и Арда поведе. Спас Делев завърши многоходова атака, която сам подхвана. Асистенцията бе на Иван Коконов, който с чудесно центриране намери съотборника си пред вратарското поле и за него бе детска игра да прати топката зад гърба на Костов.

Три минути преди почивката Спас Делев и Иван Коконов си размениха ролите, но този път бранителите на Ботев Враца внимаваха и топката бе избита в ъглов удар.

Второто полувреме започна шеметно. Още в първите секунди домакините стигнаха до втори гол след грешка на врачани при изнасянето на топката. Румен Руменов от границата на наказателното поле с фамозен удар прехвърли Красимир Костов за 2:0 и заслужи аплодисментите на феновете.

Голът като че ли мобилизира гостите и по-голямата им агресия бързо даде резултат. Матеус Касини бе съборен от Алекс Петков и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Дузпата бе реализирана в 51-ата минута от Дориан Бабунски, който прати Иван Караджов в грешния ъгъл.

Не бяха изминали и три минути, когато врачани имаха нов повод за радост. Бабунски надскочи Милен Желев при центриране от фаул и с глава изравни - 2:2.

Обратът наля олово в краката на домакините и грешките в играта им зачестиха. При една от тях, в 71-ата минута Алекс Петков спря непозволено пробив на Матеус Касини и получи втори жълт картон. Останали с 10 души, футболистите на Арда все по-често бяха поставяни под напрежение. Веднъж и гредата им помогна след удар на Георги Николов в 90-ата минута.

Домакините нанесоха своя удар във втората минута на добавеното време. Опитният Спас Делев увлече трима защитници и върна топката към Тонислав Йорданов, който не се поколеба да шутира в долния десен ъгъл на Красимир Костов за 3:2.

АРДА - БОТЕВ ВРАЦА 3:2

1:0 Спас Делев (33)
2:0 Румен Руменов (46)
2:1 Дориан Бабунски (51-дузпа)
2:2 Дориан Бабунски (54)
3:2 Тонислав Йорданов (90+2)

АРДА: 12 Иван Караджов-капитан, 81 Атанас Зехиров, 8 Милен Желев, 24 Алекс Петков, 11 Александър Георгиев, 80 Лъчезар Котев, 19 Румен Руменов, 33 Иван Тилев, 17 Иван Коконов, 9 Спас Делев, 37 Жуниньо

Резерви: 36 Васил Симеонов, 25 Давид Кики, 77 Илия Юруков, 4 Милен Стоев, 18 Слободан Рубежич, 98 Тонислав Йорданов, 70 Христо  Иванов

Треньор Георги Чиликов

БОТЕВ ВРАЦА: 76 Красимир Костов-капитан, 2 Валери Христов, 18 Илия Миланов, 5 Костадин Ничев, 22 Диего Фераресо, 6 Антонио Георгиев, 88 Йоан Бауренски, 15 Мирослав Маринов, 16 Матеус Касини, 28 Красимир Тодоров, 20 Дориан Бабунски

Резерви: 33 Христо Георгиев, 9 Георги  Николов, 21 Сержиньо, 23 Иван Митрев, 30 Гонсало Виейра, 77 Мартин Николов, 94 Юлиан Ненов