Локомотив Пловдив постигна трудна победа над Ботев Враца с  2:1 в двубой от 2-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" грабнаха първите си 3 точки за сезона, след като поведоха светкавично още в 8-ата минута с гол на Бирсент Карагарен. 20 минути по-късно обаче Валери Домовчийски бе точен от дузпа и върна равенството и напрежението в срещата. В началото на втората част Лукас Салинас възстанови аванса на своите. Малко преди последния съдийски сигнал Аласане Н'Диайе си изкара втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

29 снимки

На специална церемония преди началото на срещата наградиха капитана на "смърфовете" - Димитър Илиев, който записа своя мач №250 в родния елит.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на родния футбол - Бисер Михайлов, който почина на 77-годишна възраст.

Двата отбора влязоха предпазливо в мача, но наказателната акция на домакините не закъсня. Още в 8-ата минута Бирсент Карагарен изведе "смърфовете" напред в резултата, след като напредна на скорост и с остър удар разстреля Красимир Костов.

Малко по-късно Димитър Илиев опита да удвои аванса, но този път стражът на гостите внимаваше и отрази.

Темпото на игра се вдигна и само за няколко минути и двата отбора профукаха страхотни възможности да покачат резултата. След 15 минути игра Йосип Томашевич опита да изпрати топката в мрежата на Костов, но българският страж отрази и изчисти в корнер. Ботев, от своя страна, отвърна с удар на Петър Атанасов, който изпуснат от бранителите в "черно-бяло", отправи удар с глава, но бе неточен и топката премина покрай вратата.

В 28-ата минута Лукас Масоеро изрита навлезлия в наказателното поле Даниел Генов, който моментално се свлече на земята и спечели дузпа за своите. С изпълнението се нагърби капитана на гостите - Валери Домовчийски, който с хладнокръвно изпълнение от бялата точка Валери Домовчийски върна равенството на "Лаута" с втория си гол за сезона.

Пет минути по-късно Петър Атанасов отново извърши невероятен пропуск. Венцислав Керчев отправи далечен изстрел, който бе избит от Мартин Луков. Топката достигна до Атанасов, който от непосредствена близост изпрати топката високо над вратата на Луков.

Последва грубо нарушение срещу Илиев в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена. Капитанът на "смърфовете" протестира, показвайки раните по крака си от бутонките на противниковия защитник.

В 52-ата минута Лукас Салинас отново изведе "смърфовете" напред, но заслугата за попадението бе основно на Анте Аралица, който след страхотен пробив поднесе топката на тепсия пред съотборника си.

През втората част темпото се успокои и сериозни възможности липсваха. Десетина минути преди края на срещата "смърфовете" опитаха да покачат резултата, но до ново попадение не се стигна.

Аласане Н'Диайе си изкара глупав втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко, 5 минути преди края на срещата.

Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Лаута", където "смърфовете" постигнаха първата си победа за сезон 2020/2021 в родната efbet Лига.

Локо Пловдив - Ботев Враца   КР 2:1
1:0 Бирсент Карагарен 8'
1:1 Валери Домовчийски (д.) 28'
2:1 Лукас Салинас 52'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локо Пловдив: 71. Мартин Луков, 5.  Дейвид Малембана, 25. Лукас Масоеро, 61. Динис Алмейда, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н'Диайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски (к), 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа, 10. Петър Атанасов, 28. Христо Златински

Треньор: Антони Здравков