Славия победи Ботев Враца с 2:0 във Враца в двубой от 19-я кръг на efbet Лига. Янис Карабельов откри резултата за столичани в 17-ата минута. В 49-ата минута Попадийн получи втори жълт картон за грубо нарушение и остави отбора си с човек по-малко. В самото продължение на мача Емил Стоев вкара за 0:2.

В 6-ата минута Топката бе центирана от пряк свободен удар в наказателото поле на врачани, но домакините изчистиха без проблем.

Три по-късно Калоян Кръстев отправи опасен удар по посока на вратата на домакините, но той излезе в аут.

В 17-ата минута Янис Карабельов открива резултата във Враца, след като се получи огромна неразбория в наказателното поле на домакините и той бе най-съобразителен и бърз, вкарвайки във вратата за 0:1.

В 25-ата минута Велковски стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Ботев Враца.

В 28-ата минута Петър Атанасов опита късмета си с опасен удар от близка дистанция, но Георги Георгиев спаси.

В 32-ата минута врачани стигнаха досвободен удар на левия фланг на атаката. Петър Атанасов центира, но топката е избита от защитата.

В 40-ата минута се стига до Нов свободен удар за домакините. Атанасов центрира и отново отбраната чисти надалеч.

В 45-ата минута Галин Иванов стреля от далечвна дистанция през човек, която рикошира и умекоти удара, който отиде право в ръцете на Костов.

Още в първите минута на второто полувреме гостите остават с човек по-малко след втори жълт картон за Попадийн.

В 52-ата минута Георги Вълчев стреля много опасно, но Георгиев спаси с вещина. Корнер! Атанасов центрира на първата греда, но Дарко Тасевски изчиства.

В 70-ата минута Симеон Мечев центрира от корнер, но защитата на софиянци се справи.

Симеон Мечев опита късмета си от далечна дистанция, но без късмет и в аут.

В 88-ата минита Домовчийски вкара за 1:1 с глава след центриране отдясно на Васев, но голът бе отменен заради засада.

В самото продължение на мача след перфектна контраатака Стоев се откъсна сам зад защитата на врачани и матира Костов за 0:2.

Стартови състави:

Ботев Враца: Красимир Костов, Ангел Лясков, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Андреас Валев, Георги Вълчев, Христо Златински, Петър Атанасов, Доминик Янков, Валери Домовчийски, Валери Божинов

Ст. треньор: Антони Здравков

Славия:  Георги Георгиев, Христо Попадийн, Емил Виячки, Андреас Христов, Димитър Велковски, Венцислав Бенгюзов, Дарко Тасевки, Янис Карабельов, Георги Йомов, Галив Иванов, 7. Калоян Кръстев

Старши-треньор: Златомир Загорчич