Отборът на Черно море надви Ботев Враца с минималното 1:0 в откриващ мач от последния 26-и кръг от редовния сезон в efbet Лига. Победата бе изключително важна и за двата отбора, но в крайна сметка трите точки са за "моряците", след като в 67-ата минута Пабло Гарсия отбеляза дебютното си попадение за тима.

Гостите влязоха по-добре в мача и през първите десетина минути Зе Гомеш на два пъти излъга противниковата защита, но се провали в завършващата фаза.

Малко преди да мине половин час игра врачани опитаха нещо интересно, но центрирането на Атанас Зехиров бе засечено от Виктор Попов, който изби в корнер и не произлезе нищо.

Антон Узунов
28 снимки

Минути след подновяването на играта Родриго успя да излезе сам срещу вратаря, но провали всичко в завършващата фаза след разочароващ изстрел, с който Красимир Костов се справи спокойно.

В 67-ата минута защитата на Ботев Вр отново закъсня и след хаос в наказателното поле на врачани, Пабло Гарсия опита късмета си. Костов отрази, но топката се върна в краката на Гарсия, който при добавката бе безмилостен и отбеляза дебютното си попадение за "моряците".

След инкасираното попадение врачани се посъбудиха, но организираха нещо по-опасно едва в последните минути на мача, когато Даниел Генов и Юлиан Ненов се разминаха на косъм от изравнителното попадение.

Така Черно море си тръгна от Враца с трите точки, с които тимът се изкачи на петото място с 37 пункта. Ботев Враца, от своя страна остана с 22 точки и продължава тежката битка за своето оцеляване.

Ботев Вр - Черно море   КР 0:1
0:1 Пабло Гарсия 67'

СЪСТАВИТЕ:

Ботев Вр: 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Аласан Н'Диай, 23. Христо Златински, 22. Никола Колев, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски (к)

Треньор: Веселин Великов

Черно море: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов (к), 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев, 72. Родриго, 20. Зе Гомеш

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Димитров
Стадион: "Ботев", гр. Враца