Лудогорец постигна труден, но заслужен успех срещу Ботев Враца с 2:1  в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с автогол на Венцислав Керчев в 16-та минута, а само 4 минути по-късно Педро Лагоа изравни за 1:1. В 31-та минута Жосуе Са отново даде аванс на момчетата на Генчев, като при попадението играчът на "орлите" бе в засада.

В 55-та минута, от своя страна, резервата Юлиан Ненов нацели страничната греда на вратата на Владислав Стоянов.

Българският шампион направи куп пропуски и 2:1 е най-малкото, с което гостите от Враца се отърваха.

Официален сайт на Лудогорец - ludogorets.com
14 снимки

Домакините започнаха по много активен начин и създадоха две страхотни положения. В 3-та минута, след хубава двойна комбинация между Мавис Чибота и Каули Оливейра, последният успя да излезе на стрелкова позиция, но шутът му беше париран от Красимир Костов. Две минути по-късно, след двойна комбинация между Мавис Чибота и Клаудиу Кешеру, румънецът получи топката на удобна позиция, но изстрелът му беше блокиран.

В 14-та минута "орлите" отново създадоха добър шанс. След центриране на Мавис Чибота, Кешеру овладя добре в наказателното поле, но от трудна позиция не намери рамките на вратата на Костов.

Само две минути по-късно резултатът, все пак, беше открит. След пробив по крилото на Жордан Икоко, неговото центриране беше отклонено от Венцислав Керчев и топката влетя във вратата на Костов за 1:0.

Авансът обаче издържа само 4 минути преди врачани да изравнят. След продължителна атака топката попадна в краката на Петър Атанасов, който я извади на границата на наказателното поле към Педро Лагоа, чийто удар порази вратата на Стоянов за 1:1.

Играта леко се изравни, но точно, когато момчетата от Враца започнаха да придобиват самочувствие, домакините взеха нов аванс. След центриране от свободен удар на Каули Оливейра, Жосуе Са се извиси над всички и заби топката покрай Красимир Костов за 2:1. На повторенията се видя, че бранителят по-скоро е бил в засада в тази ситуация.

Само 3 минути по-късно преднината можеше да бъде удвоена. След страхотно центриране от десния фланг Елвис Ману беше оставен съвсем сам в наказателното поле, а ударът му с глава разтресе горната греда на вратата на Красимир Костов.

В началото на втората част гостите започнаха далеч по-активно. В 54-та минута, след груба грешка на Георги Терзиев, Юлиан Ненов беше изведен на точката на дузпата, но ударът му беще избит в ъглов удар. Само минута по-късно Юлиан Ненов отново излезе на стрелкова позиция, но този път шутът му срещна страничната греда.

В 61-та минута момчетата на Станислав Генчев отговориха с добър шанс. След добра работа на Жордан Икоко и Кирил Десподов по левия фланг, топката стигна до Каули Оливейра, който от няколко метра беше развенчан от прекрасната изява на Красимир Костов. Шест минути по-късно след нова добра двойна комбинация, Каули Оливейра излезе на чиста позиция, но не уцели вратата на Красимир Костов.

В следващите минути, отново имаше дискусионни реферски отсъждания, този път в ущърб на разградчаните. Първо Каули Оливейра щеше да вкара попадение, преди да бъде вдигнат флага на страничния съдия, а няколко минути по-късно Кирил Десподов беше обявен в засада, което спря много опасна атака за домакините. И в двата случаи се видя, че засада няма.

В 77-та минута "орлите" изпуснаха нов голям шанс. След загубена топка при изнасяне на топката Бърнард Текпетей намери Каули Оливейра в наказателното поле, но ударът на бразилеца отново не намери целта.

До края на срещата с пропуски се отчетоха Бърнард Текпетей и Клаудиу Кешеру, но до нови попадение не се стигна. По този начин разградчани събраха актив от 29 пункта след 12 мача, оглавявайки отново класирането. Ботев Враца, от своя страна, сам 8-ми, с актив 15 от 15 точки.

Лудогорец - Ботев Враца 2:1

1:0 - Венцислав Керчев (авт, 16)

1:1 - Педро Лагоа (20)

2:1 - Жосуе Са (31)

Ето и съставите на двата тима:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Георги Терзиев, Антон Недялков, Жордан Икоко, Жосуе Де Са, Стефан Баджи, Каули Оливейра, Доминик Янков, Мавис Чибота, Елвис Ману, Клаудиу Кешеру;

Ботев Враца: Красимир Костов, Атанас Зехиров, Васил Добрев, Венцислав Керчев, Димитър Буров, Илия Миланов, Мартин Костадинов, Христо Златински, Педро Лагоа, Петър Атанасов, Даниел Генов;