Отборите на Локомотив Пловдив и Ботев Враца не усряха да се победят и завършиха 1:1 в последната контролна среща от зимната подготовка на тимовете.

Двубоят се изигра на стадион "Крепост" в Хисаря, където врачани поведоха в края на първата част с попадение на Петър Атанасов. Футболистът получи топката по лявото крило, извърши успешен пробив и се разписа за 0:1.

Локомотивци започнаха по-активно втората част и още в 47-ата минута Бирсент Карагарен можеше да изравни резултата, след като отправи изстрел, който обаче бе отразен от Христо Митов.

В 65-ата минута Футболист №1 на България за 2019 година, Димитър Илиев, бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Капитанът на "черно-белите" застана зад топката и стреля, стражът на Ботев изби топката, но при добавката Илиев изравни за 1:1.