Отборите на Левски и Ботев Враца завършиха при резултат 0:0 в двубой от 8-ия кръг на efbet Лига. Двата тима не предложиха кой знае какво на родния зрител след едва 4 чисти положения в срещата.

80 снимки

Гостите не се забавиха и още в първата минута стреляха към вратата на Николай Михайлов. Борислав Цонев извърши грешка при разиграването, от която Даниел Генов се възползва веднага и шутира към вратата на Николай Михайлов. Опитът обаче бе неточен и топката премина покрай вратата на домакините.

Тежък сблъсък с участието на Борислав Цонев наложи влизането на медицинския екип. Халфът на "сините" бе изнесен на носилка и бе заменен от Симеон Славчев.

В 19-ата минута Стивън Петков се освободи от противниковата защита и стреля с глава от близка дистанция, но Красимир Костов отрази и опази вратата си от ранно попадение.

След четвърт час игра топката се озова в мрежата на Ботев Враца, но попадението на Стивън Петков бе отменено заради засада.

Ботев Враца отвърна с удар на Илия Миланов, който преодоля Паулиньо и стреля опасно от границата на наказателното поле, но Михайлов изби топката.

В 35-ата минута "синята" защита проспа мощния удар на Домовчийски към вратата на Михайлов и само късметът опази вратата му от гол.

Последните 10 минути от първата част бяха минорни и двата тима влязоха в съблекалните при резултат 0:0 на почивката.

Втората част започна с удар на Симеон Славчев, който стреля с десния крак, но топката прелетя високо над вратата на гостите.

Последваха нови две принудителни смени, този път в лагера на гостите. Първо се контузи Илия Миланов, а след него терена напусна и Ивайло Михайлов.

В 73-ата минута Робърта опита шут към вратата на Костов, но стражът реагира. В последните минути на двубоя динамиката се вдигна, но това не бе достатъчно, за да се променят нулите на таблото на "Герена".

Така двата тима остават с еднакъв точков актив - по 11. След 8 изиграни срещи "сините" са на осмото място, а врачани са една позиция по-назад.

Левски - Ботев Враца  КР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 13. Николай  Михайлов (к), 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Стивън Петков, 10. Борислав Цонев, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Робърта, 28. Тома Даске, 89. Андриан Краев

Треньор: Георги Тодоров

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н'Дайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски (к), 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 14. Димитър Буров, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 28. Христо Златински, 9. Даниел Генов

Треньор: Антони Здравков

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Георги Аспарухов", София