Ботев Враца победи с 2:0 Левски в мач от втория кръг в efbet Лига. И двата гола за успеха вкара Дориан Бабунски (5, 58-дузпа). Халфът на "сините" Борислав Цонев изпусна дузпа в 41-ата минута. Гостите от София се дадоха без бой под връх Околчица за разлика от загубата от Славия преди седмица и разочароваха феновете, дошли да ги подкрепят на стадион "Христо Ботев".

Антон Узунов
38 снимки

Двубоят започна в спокойно темпо, но още в 5-ата минута бранителите в "синьо" бяха изненадани от центриране на Валери Христов отдясно. Високият нападател на домакините Дориан Бабунски с лекота надскочи Ивайло Найденов и не остави шансове на завърналия се на вратата на Левски Николай Михайлов за 1:0.

В 18-ата минута Левски едва не получи втори гол, след като Николай Михайлов с неумело боксиране подари топката на Сержиньо, но халфът се забави и опасността бе предотвратена.

Статистиката от Ботев Враца - Левски

източник: Sofa Score

"Сините" опитаха да натиснат, но трудно намираха път към вратата на Костов. В края на полувремето все пак получиха шанс да изравнят, след като реферът отсъди дузпа след консултация с ВАР. Мартин Николов удари с лакът Здравко Димитров при центриране в наказателното поле и това бе видяно на монитора от главния арбитър. Борислав Цонев застана зад топката, но ударът му от бялата точка бе спасен по великолепен начин от Красимир Костов.

Още в началото на втората част треньорът на Левски Живко Миланов бе принуден да направи смяна заради контузия на Борислав Цонев, чието място на терена бе заето от Андриан Краев.

Столичани се опитаха да притиснат съперника с поредица от центрирания, които обаче не затрудниха бранителите в "зелено". В 58-ата минута младият защитник на Левски Георги Александров фаулира Дориан Бабунски в наказателното поле и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Македонският нападател не трепна и прати Михайлов в обратния ъгъл за 2:0.

Второто попадение съвсем обърка футболистите в "синьо", които нямаха идея как да превземат вратата на Ботев. 15 минути преди края да обръща мача влезе Валери Божинов, но и това не помогна. Ветеранът можеше да даде надежда на отбора си в 85-ата минута, когато Здравко Димитров сложи топката на главата му, но ударът му разочарова, както и цялостното представяне на Левски.

LIVE БОТЕВ ВРАЦА - ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Дориан Бабунски (5)
2:0 Дориан Бабунски (58-дузпа)

БОТЕВ ВРАЦА (4-2-3-1): 76 Красимир Костов  - 2 Валери Христов, 18 Илия Миланов (к), 5 Костадин Ничев, 77 Мартин Николов – 88 Йоан Бауренски, 21 Сержиньо - 15 Мирослав Маринов, 28 Красимир Тодоров, 81 Виктор Василев - 20 Дориан Бабунски

Резерви: 34 Дамян Дамянов, 37 Никола Гавов, 94 Юлиан Ненов, 6 Антонио Георгиев, 30 Гонсало Виейра, 9 Георги Николов, 10 Теодор Георгиев

Старши треньор Даниел Моралес

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 13 Николай Михайлов (к) – 6 Ивайло Найденов, 5 Христос Шелис, 41 Георги Александров, 4 Иван Горанов - 10 Борислав Цонев, 8 Симеон Славчев – 19 Билал Бари, 88 Марин Петков, 11 Здравко Димитров - 79 Мартин Петков

Резерви: 66 Пламен Андреев, 2 Денис Динев, 17 Антоан Стоянов, 22 Патрик-Габриел Галчев, 23 Христофор Хубчев, 89 Андриан Краев, 86 Валери Божинов