Наставникът на Ботев Враца Христо Янев не бе доволен от загубата на своя отбор с 0:3 от Локомотив София в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига.

"В пореден мач дадени ситуации са в наша вреда. Уважавам много това, което правят съдиите. Кабаков е голям за нашето съдийство. Всяко спорно решение се свири срещу нас. Трудно е да се борим така, срещу когото и да е било. Не съм гледал положението за червения картон, но така решиха съдиите. Това променя хода на целия мач. Гледаха ситуация за дузпа, не знам защо не я дадоха", започна той.

"Не искам да се концентрирам върху съдиите, но това влияе. Отне ни много точки. Докато има шанс, ще се борим, какъвто и да е той. Длъжни сме да се борим до последната минута. Имаме нелош отбор. Много се старахме да съберем тези футболисти. Надяваме се в следващите мачове да извлечем полезни резултати", продължи наставникът на Ботев Враца.

"Поздравявам Локо София за победата. Спечелиха заслужено, не искам да омаловажавам техния успех. Искаме да имаме равни шансове. Не е приятно да си загубил и да вдигнеш глава след това. Трябва да сме задружни и да се подкрепяме. Предстоят много моменти, които предстоят и да ни помогнат да спечелим точки. Взехме добри попълнения, които ще вдигнат класата на отбора. Трябва ни победа за самочувствие, увереност. Това зависи изцяло от нас. Не трябва никой от футболистите да се чувства виновен, за каквото и да било. Всичко е част от футболната игра", добави специалистът.

"Всеки един мач е сложен и труден. Не сме роботи, всичко влияе, имаме сърце и разум. Когато си в негативна серия, е трудно. Манчестър Сити пръска стотици милиони и от 10 мача не могат да хванат ръка. Не се различаваме, опитваме се", заяви Христо Янев.

подкрепя българския спорт