Наставникът на Ботев Враца – Христо Янев, видя много позитиви в играта на отбора си след равенството 2:2 срещу Септември София в столицата. Това е първа точка за врачани в родния шампионат от ноември месец досега.

„Играхме добре, виждам съвсем различно лице на отбора. Обнадежден съм от това, което виждам. Момчетата се стараха много в тези условия, така че това е положително за нас. Приемам така това равенство и сега трябва да вървим просто напред“, започна Янев.

„Не променихме много неща на почивката. Не мога да кажа, че Септември са били по-добри от нас през първото полувреме. Просто трябваше да продължим така. Вярвах, че играем по начин, който може да ни донесе успех и това, че обърнахме резултата за нас е много положително, тъй като трябва да се върнем назад във времето и видим колко мача сме обръщали и колко такива мачове сме губили. Оттук насетне колкото по-малко губим такива мачове, толкова по-добре“, продължи Янев.

„Трябва да видим, че има промяна в отбора, тъй като стояхме добре. Получихме много красив гол, за който поздравявам техния изпълнител. Не бива в тези моменти да навеждаме главата. Трябва да взимаме максимума от всяка ситуация и да направим така, че тимът да побеждава“, анализира Христо Янев.

„Ако всеки мач имаме такава подкрепа от феновете, ние ще имаме самочувствие и сигурност, знаейки за кой се борим. Това е клуб с традиции и фенове, които обичат отбора си. Надяваме се да ги накараме да са горди с представянето. Искаме да запазим елитния статут на клуба, всички в града и отбора искаме да радваме феновете, които си обичат отбора“, завърши Христо Янев.

подкрепя българския спорт