Ботев Враца и Царско село завършиха 0:0 в откриващия мач на 16-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Любослав Пенев имаше инициативата през по-голямата част от двубоя, но играчите показаха неточен мерник, а и вратарят Красимир Костов имаше добри изяви. Двата отбора продължават да са на дъното в класирането, като врачани са с две точки повече.

Гостите влязоха по-активно в мача и още във 2-ата минута можеха да поведат, но Ален Стеванович от добра позиция шутира във вратаря Костов. Седем минути по-късно отново сърбинът се озова на върха на атаката, като този път ударът му изобщо не уцели вратата. И пред Димо Бакалов се откри добра възможност в 15-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но и той шутира слабо и не затрудни вратаря на домакините.

Врачани стигнаха до първото си сериозно положение в 27-ата минута. Виктор Василев надигра на левия фланг Александър Александров и пусна чудесно успоредно центриране по земя в наказателното поле, но Бабунски и Матеус се разминаха с топката. Бразилският нападател на Царско село Лукас Диас бе близо до попадение в 32-ата минута, но мощният му шут рикошира в защитник и излезе в корнер.

Втората част започна доста по-вяло и на двамата вратари не им се налагаше да се намесват. Раздвижване по трибуните имаше в 54-ата минута, когато реферът Волен Чинков си изпусна картоните, а Юлиан Ненов показа бърза реакция - вдигна жълтия от земята и го показа на съотборника си Матеус Касини. Същото направи секунди след това и главният съдия.

Страхотна изява на вратаря на Царско село - Янко Георгиев не позволи на домакините да излязат напред в резултата. Бабунски изведе Красимир Георгиев очи в очи със стража на гостите, който се хвърли краката му и улови топката. Последваха силни минути за тима на Любо Пенев, но пропуски направиха Васил Шопов и Миси Мезу.

В 82-ата минута официално предупреждение получи треньорът на врачани Даниел Моралес, който бурно оспори съдийско решение. Гостите продължиха да притискат съперника си, но можеха да бъдат наказани в добавеното време. Дориан Бабунски засече с глава центриране от фаул и като по чудо топката не влезе във вратата.

БОТЕВ ВРАЦА - ЦАРСКО СЕЛО 0:0

БОТЕВ ВРАЦА: 76 Красимир Костов, 77 Мартин  Николов, 5 Костадин  Ничев, 18 Илия Миланов-капитан,  22 Диего Фераресо, 6 Антонио Георгиев, 88  Йоан Бауренски, 94 Юлиан Ненов, 16 Матеус Касини, 11 Виктор  Василев, 20 Дориан Бабунски

Резерви: 33 Христо Георгиев, 2 Валери Христов, 21 Сержиньо, 14 Антон Куинтен Оливиер Фасе, 24 Стефан Гаврилов, 23 Иван Митрев, 28 Красимир  Тодоров

Треньор Даниел Моралес

ЦАРСКО СЕЛО: 1 Янко Георгиев, 25 Александър Александров, 3 Мартин Кавдански, 21 Венцислав Василев, 83 Христо Попадийн, 80 Карлос Охене, 10 Лъчезар Балтанов, 93 Васил  Шопов, 7 Димо Бакалов, 12 Лукас Диас, 8 Ален Стеванович

Резерви: 30 Християн Василев, 4 Дилян Георгиев, 77 Луи Нганиони, 88 Никола Колев, 20 Петър  Атанасов, 29 Миси Мезу, 9 Милчо Ангелов