Отборите на Левски и Ботев Враца завършиха при резултат 0:0 в затварящ 15-ия кръг на efbet Лига мач. Още в седмата минута Дориан Бабунски профука дузпа за врачани, а в края на първата част Георги Миланов се контузи и бе изнесен на носилка. В 70-ата минута съдията отсъди дузпа и за Левски, но Борислав Цонев сбърка за втори път от бялата точка срещу този противник. В самия край Радослав Цонев нацели гредата, а в добавеното време единствено поредната впечатляваща намеса на Красимир Костов опази точката за Ботев.

Срещата започна ударно, като още в четвъртата минута гостите отправиха първия си точен изс3трел. Дориан Бабунски се възползва от грешката на Гьоко Зайков и стреля към вратата на Михайлов, но стражът спаси.

В седмата минута Иван Горанов сбърка, след като повали на земята Юлиан Ненов и подари дузпа на врачани. С удара от бялата точка се нагърби Дориан Бабунски, но северномакедонецът стреля слабо и пропиля шанса.

След 25 минути игра домакините организираха страхотна атака, завършила с още по-страхотно спасяване на Красимир Костов, който отрази изстрела на Борислав Цонев. Секунди по-късно последва Билал Бари извърши поредния си сензационен пропуск, след като не успя да уцели вратата от близка дистанция.

Yulian Todorov / LAP.bg
82 снимки

В края на първата част Георги Миланов се сблъска с Красимир Тодоров в битка за топката и се строполи на терена. Бившият национал се хвана за дясното коляно и даде знак, че няма да успее да продължи двубоя, което наложи смяната му с Марин Петков.

Втората част започна с любопитна възможност за гостите. Юлиан Ненов догони дълъг пас, напредна по левия фланг и опита своеобразно центриране, а топката коварно чукна напречната греда на Михайлов.

В рамките на няколко секунди Андриан Краев и Марин Петков опитаха късмета си срещу Красимир Костов, но до попадение така и не се стигна.

В 57-ата минута Борислав Цонев засече остро центриране на Иван Горанов и стреля опасно пред очите на заспалата "зелена" защита, но топката профуча покрай вратата. Малко по-късно Юлиан Ненов отново легна на тревата и поиска дузпа, но този път действията на "синята" защита бяха чисти и футболистът на Ботев Враца получи жълт картон за симулация.

В 70-ата минута Марин Петков надхитри Диего Фераресо, който събори "синия" талант в наказателното поле и принуди Димо Димов да отсъди дузпа за Левски. Борислав Цонев стреля от бялата точка, но Красимир Костов отрази и отказа българския национал.

Десетина минути преди края домакините предявиха нови претенции за дузпа, след като Здравко Димитров се свлече на терена, но съдията подмина ситуацията. Малко след това Хосе Кордоба отправи фантастичен пас към Боби Цонев, който стреля, но не успя да преодолее Красимир Костов. Врачани пък отвърнаха с мощен, но неточен шут на Иван Митрев.
Антон Узунов
80 снимки

В самия край на мача Билал Бари напредна отдясно и подаде към Радослав Цонев, който стреля мигновено. Красимир Костов отново се отчете с важна намеса, докосвайки топката, която срещна и сглобката. В добавеното време на мача стражът на врачани записа нова впечатляваща намеса, опазвайки мрежата си суха и съхранявайки точката на своя тим.

Така Ботев Враца спря устрема на "сините", които остават на осмото място с 18 пункта. Врачани, от своя страна, вече имат 12 точки на предпоследното 13-о място.

Левски - Ботев Вр   КР 0:0