ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 Ботев Враца в ранния неделен мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Галин Иванов през втората част, който реализира от дузпа след нарушение срещу Георги Русев. Това бе и единствената фрапантна грешка на защитата, която допуснаха гостите, но тя им коства точката, която нямаше да е незаслужена предвид цялостната добра работа, която свършиха в дефанзивен план.

Така врачани остават 13-ти с 18 пункта.

„Червените“ от своя страна си върнаха шестото място, изпреварвайки Черно море точно преди паузата за националните отбори по-късно този месец.

Антон Узунов
38 снимки

Временното класиране в шампионата може да видите ТУК.

В шестата минута домакините пробваха опасно центриране от лявото крило, но коженото кълбо бе изчистено в последния момент и Александров не успя да го засече.

В 13-ата минута Генов опита далечен удар с десния крак в близкия ъгъл, но Наумов изби в ъглов удар. След него обаче не се стигна до нищо опасно.

В 26-ата минута Галин Иванов стреля опасно от свободен удар, но след избитата топка от Костов, Мартин Николов изчисти в ъглов дуар. След него обаче не се стигна до никаква опасност за вратата.

Секунди след това Генов напредна отдясно и шутира в левия ъгъл, ала Наумов бе на място и парира.

Контузия в аддукторите изважда от игра Ничев, който е заменен от Генчев. Венцислав Василев от домакините пък се хвана за бедрото и е изваден принудително. На неговото място влиза Петров.

В 33-ата минута Генов отново пробва късмета си, но този път би слабо и право в Наумов. Чочев отвърна с красив удар с левия крак от около 25 метра, но той профуча на сантиметри над напречната греда на гостите.

9 минути по-късно Домовчийски центрира изключително опасно от левия фланг към Генов в пеналтерията, но в последния възможен момент Лазар Марин изчисти и предотврати сигурен гол.

В началото на втората част Георги Русев бе съборен фронтално пред наказателното от Керчев и съдията отсъди пряк свободен удар. Чочев стреля, но след рикошет в стената, топката излита в корнер. След него Галин Иванов засече с глава, ала ударът му бе блокиран.

В 68-ата минута пред Галин Иванов се отдаде може би най-доброто положение в двубоя досега за неговия състав. Чочев изведе Митков, той продължи към центъра, където Иванов бе непокрит, но Керчев спаси с вещина.

Георги Русев бе съборен след технична игра в наказателното поле и Волен Чинков посочи бялата точка. С отговорността се нагърби Галин Иванов, който заби топката високо и безпощадно в центъра за 1:0 в 76-ата минута.

В 78-ата минута Керчев се извиси над всички в пеналтерията и стреля с глава, но Наумов успя да улови без особени проблеми.

6 минути след това Русев напредна през центъра и шутира силно, но Костов се намеси решително и отклони в ъглов удар. При него отново Русев се добра до коженото кълбо, но бе блокиран.

В добавното време Топузов можеше да реши всичко, но изстрелът му в близкия ъгъл бе отразен от Костов с последни усилия.