Отборът на Ботев Враца отстъпи с 0:3 у дома от тима на ЦСКА в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Пламен Гълъбов откри резултата в 7-ата минута. Тиаго Родригес удвои преднината в 18-ата, а отново той оформи крайния резултат в добавеното време на срещата. "Армейците" бяха напълно безкомпромисни и доминираха над съперника си във всичките 90 минути. Футболистите на Антони Здравков отправиха едва един точен удар към вратата на Густаво Бусато и много рядко стигаха до вратата на "червените". ЦСКА можеше да отбележи и още попадения, но пропуски напрвиха Тиаго и Али Соу, а също така и вратаря на домакините Красимир Костов направи някои отлични спасявания.

Lap.bg
14 снимки

С тази победа "червените" се изкават на 4-ата позиция с актив от 34 точки, на само една от третия Левски, който е с мач по-малко. Ботев остават 13-ти със също толкова точки. В следващия кръг "зелените" гостуват на Черно море, докато ЦСКА приема лидера Лудогорец в голямото дерби на следващия кръг.

БОТЕВ ВРАЦА – ЦСКА 0:3

0:1 Пламен Гълъбов 7'

0:2 Тиаго Родригес 18'

0:3 Тиаго Родригес 90+2'

Евандро нанесе първия удар към една от двете врати в петата минута. Той влезе в наказателното поле отдясно и стреля силно, но над вратата.

Две минути по-късно "червените" откриха резултата. Петър Занев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Венцислав Керчев не успя да спре Пламен Гълъбов, който с глава отбеляза във вратата на Красимир Костов.

В 18-ата минута "армейците" материализираха превъзходството си на терена с втори гол. Симеон Мечев се подхлъзна не успя да пресече пас на Вив Соломон-Отабор към Евандро пред наказателното поле на домакините. Бразилецът пък пусна извеждащ пас зад защитата за Тиаго Родригес, който не остави шансове за Костов и отбеляза за 2:0.

Три минути след това Евандро опита изстрел удар от далечна дистанция, но право в ръцете на вратаря Костов.

В 32-ата минута Али Соу успя да открадне топката от Венцислав Кречев в наказателното поле и нанесе удар от малък ъгъл, но Красимир Костов успя да избие.

Две минути след това домакините осъществиха първата си по-опасна атака. След нея те получиха корнер, Керчев стреля с глава, но ударът излезе в аут.

В 36-ата минута Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар на добра позиция, но над вратата на Бусато.

В 42-ата минута Отабор бе изведен отляво сам срещу вратаря и стреля от близко, но Костов успя да избие.

В последните секунди на първите 45 минути Вив Соломон-Отабор надигра няколко играчи на врачани в зелено и подаде на непокрития в наказателното поле Евандро, който стреля без забавяне, но отново Костов успя да избие, а при добавката Али Соу не успя да уцели опразнената врата.

На почивката треньорът на „зелените“ Антони Здравков извърши две промени. Мирослав Будинов и Доминик Янков замениха Валери Божинов и Ивайло Михайлов.

Две минути след подновяването на играта Евандро и Пламен Гълъбов комбинираха отлично и последният подаде в наказателното поле, където Али Соу направи непростим пропускот два метра пред вратата на Костов, пращайки топката над гредата.

Пет минути след това „червените“ можеха да стигнат и до трето попадение. Тиаго напредна добре през центъра на терена, навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но за пореден път Костов спаси.

В 55-ата минута Евандро проби отдясно и върна от аутлинията към Тиаго, който стреля от десетина метра, но над вратата.

След 60-ата минута "армейците" намалиха темпото и отстъпиха инициативата на домакините, които обаче така и не успяха да стигнат до чисто голово положение.

Минута преди края на редовното време Доминик Янков стреля точно, но право в ръцете на вратаря Бусато.

Във втората минута на добавеното време на срещата "армейците стигнаха до трети гол. Жеферсон подаде в наказателното поле, където Брадли Мазику върна топката към Тиаго и португалецът оформи крайния резултат - 0:3.

Стартови състави на двата отбора:

БОТЕВ ВРАЦА (4-4-2): 33. Красимир Костов – 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски (к), 86. Валери Божинов, 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 39. Деян Иванов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов, 23. СИмеон Мечев

Старши треньор: Антони Здравков

ЦСКА (4-4-2): 13. Густаво Бусато – 6. Рубен Пинто, 10. Евандро, 11. Петър Занев (к), 14. Вив Соломон-Отабор, 18. Брадли Мазику, 20.- Тиаго, 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

Старши треньор: Милош Крушчич

Главен съдия: Никола Попов, град София

Стадион: „Христо Ботев“, Враца