Ботев Враца постигна трета поредна победа в предсезоните контроли на отбора. Момчетата на Росен Кирилов обърнаха Миньор Перник до 2:1, след като на почивката изоставаха с 0:1. Стефан Гаврилов и Мирослав Маринов отбелязаха головете за врачани.

Футболистите от Перник направиха първото интересно голово положение, но Краси Костов успя да спаси.

В 11-ата минута „жълто-черните“ направиха грешка при изнасянето на топката, Даниел Генов открадна и стреля, но я изпрати в аут.

Само 7 минути по-късно Браян Переа подаде към Дани Генов, който шутира, но стражът на перничани се справи.

В 21-ата минута врачани направиха добра атака. Чавдар Ивайлов влезе и подаде успореден пас към Даниел Генов, но топката не стигна до нападателя на „зелените“.

Миньор отбеляза гол в 23-ата минута. Запро Динев подаде към Тютюков, който извади към Петрос Бакустис, за когото не бе трудно да отбележи – 0:1.

Ботев Враца
12 снимки

В 25-ата минута Красимир Тодоров отправи опасен удар, но топката излезе в аут. Малко преди почивката Тодоров подаде към Жан-Пиер Да Силва, който обаче бе блокиран преди да шутира.

След почивката и двамата треньори направиха някои смени в съставите си.

В 51-ата минута Ботев изравни. Браян Переа направи чудесно центриране и Стефан Гаврилов от упор отбеляза във вратата на съперника.

В 69-ата минута Сантиаго Монтоя опита диагонален шут, но топката премина над вратата.

15 минути преди края добра комбинация между Маринов и Кепов, при която последният стреля опасно, но топката се удари в крак на бранител и излезе в корнер.

Победният гол падна в 76-ата минута. Фелипе Де Са даде хубав пас към Мирослав Маринов, който пусна топката покрай вратата и донесе третата поредна победа на Ботев в контролите.

Ботев Враца – Миньор 2:1
0:1 Бакустит 23
1:1 Стефан Гаврилов 51
2:2 Мирослав Маринов 76

Ботев Вр: Красимир Костов (30 – Федерико Бариос)(60 – Иван Дерменджиев), Мартин Атанасов (46 – Мартин Николов), Мартин Кавдански (75 – Фелипе Гузман), Луис Фелипе (46 – Меси), Диего Фераресо (59 – Валери Христов), Антонио Георгиев (46 – Стефан Гаврилов), Чавдар Ивайлов (46 – Иван Балбуена), Жан-Пиер Де Са (65 – Петър Кепов), Красимир Тодоров (46 – Сантиаго Монтоя), Браян Переа (65 – Мирослав Маринов), Даниел Генов (59 – Фелипе Де Са)

Миньор Пк: Н. Виденов (75 – К. Божидаров), Андр. Васев (58 – З. Динев), В. Василев (46 – Ант. Славчев), Г. Купенов (75 – Ал. Петров), М. Орачев (46 – Ив. Иванов), Ем. Ценов, Хр. Казаков (46 – Ст. Георгиев), П. Батсукис (70 – Г. Ангелов, З. Динев (46 – Кр. Слишков), К. Йосифов (58 – Б. Тютюков), Б. Тютюков (46 – М. Костов)